Ocena kierowcy - Chrysler Neon I

Robi 139@vp.pl KRUSZWICA, 18 lat temu
Silnik 2.0 16V 133KM 98kW
Rok produkcji 1995
Chrysler Neon I 2.0 16V 133KM 98kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Bardzo fajne auto z wypasionym wyglądem polecam szczególnie młodym ludziom z cieżką nogą.
Bardzo fajnie chodzi nawet na niskich obrotach. Dobre przyśpieszenie to jedna z wielu zalet tego auta. Poprzednio miałem omegę z automatem to wyprzedzanie malucha zajmowało 8.5 sekundy a teraz niecałe 4 sekundy.
Skrzynia biegów jak na ten rok pracuje perfekcyjnie. Biegi wchodzą płynnie i lekko co daje duży komfort podczas jazdy.
Auto wspaniale sprawuje sie na zakrętach. Trzyma sie drogi jak samochód sportowy dlatego czuje sie w nim bezpiecznie.
Widoczność z tyłu dość słaba. Niewygodnie porusza się po dużym mieście szczególnie gdy parkujemy samochód. Musimy uważać także na przód ponieważ niska osoba prowadząca pojazd nie widzi przodu auta i łatwo w coś uderzyć
Obydwie rzeczy sprawują sie dobrze zarówno latem jak i zimą ale żałuje tylko jednego. Nie mam klimatyzacji:(
Według mnie jest dużo miejsca chociaż narazie jeżdze tylko ze swoją dziewczyną to uważam ze śmiało można podróżować w 4 osoby.
Silnik pracuje cicho lecz przy 160 km/h słychać szum powietrza a przy 200 km/h robi sie tak że nie słychać własnych myśli
Jak na ten silnik i tą dynamikę samochód pali mało ale przy mojej jeździe raz spalił 10 litrów dusiłem mu ile sie dało.
Cena jest dobra:)
Jak na tyle przejechanych kilometrów tym autem nie miałem jeszcze żadnej awarii na drodze mimo mojej brawurowej jazdy
Nie miałem poważniejszych usterek tylko to że tłumik mi odleciał

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 133KM 98kW [l/100km]

8,3