Ocena kierowcy - Chrysler Neon I

assaselo@poczta.onet.pl, 17 lat temu
Silnik 2.0 16V 133KM 98kW
Rok produkcji 1997
Chrysler Neon I 2.0 16V 133KM 98kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Za te pieniądze, z takim silnikiem, wyposażeniem nie znajdziesz ta kwygodnego i całkiem sporego (szczególnie szerokiego) samochodu. Miałem do wyboru trochę szmelcu niemieckiego ale na próbę wziąłem Neona i nie ejstem zawiedziony.
Bardzo miło się kręci, wszystkie BieMDablju, Golfiarzy i Calibry zostawia z tyłu. Niestety zerwał mi się pasek rozrządu w rok po jego wymianie i 5000 mil ... Naprawa wyniosła 2000pln : rolka,pasek, uszczelki, szlif glowicy, 10 zaworow, płyny. Poza tym niemiłosiernie bierze olej - mimo, ze nie ma śladów na silniku, nie kopci i badanie diagnostyczne nie pokazuje problemow z "ekologią". Spalanie w mieście to 11l, w trasie udało się raz uzyskać przy bardzo spokojnej jeździe 7,5l :) AUTOMATEM !!! :) Na zimno trochę hałasuje -ale nawet w manualu o tym piszą. Jak się rozgrzeje jest OK.Mnie bardziej przeszkadza odgłos wentylatora i alternatora.
AUTOMAT. Brakuje biegu ... 3 to jednak za mało. Za to naprawy skrzyni są w bardzo bardzo rozsądnych cenach. Ja zmieniam tylko olej i filtry.
Świetnie trzyma się drogi. Ale rozpada się ....... wymieniałem już tysiąc razy elementy gumowe przedniego zawieszenia .... amorki po 3 latach są w średnim stanie. Jednak nie jest to auto na polskie drogi. Dobrze, że ogólnie części zawieszenia na allegro jest multum i mozna wybierać zarówno w firmach jak i cenach. Za to świetnie trzyma się drogi i można czasem poszaleć. Dużo jeżdżę na narty i w zimie nie ma sobie równych. To samo na krętych drogach. Wg. mnie fantastycznie trzyma się drogi.
Tyłem rzadko parkuje :) Przód i boki bdb - lusterka średnie. ŚWIATŁA PRZEDNIE - wymieniłem na nowe i dalej jest nie najlepiej ... podobno wymiana na projektory to najlepsze rozwiązanie - polecam eBay amerykański. Przesyłka nie jest taka droga :)
Wszystko pod ręką. Widać, że to amerykaniec i jest zrobiony dla ludzi. Z tego jestem chyba najbardziej zadowolony.
Szybko grzeje, klima super chłodzi. Nie mam dużych problemów z szybami, lubią parować zaraz po odpaleniu, gdy na dworze było mokro.
Może ja to inaczej odczuwam, ale w rodzinie mamy jeszcze c240, Civica ´01, Focusa II - żaden nie jest tak szeroki i w żadnhym nie mogę się tak fajnie rozłożyć w fotelu. Podłokitniki idealnie rozmieszczone. Fotele super wygodne, po przesiadce z innych wpadam jak w kanape :) Nie wiem czemu narzekają ludzie na miejsce z tyłu. Porównując go do Mondeo z ´97 lub Lanosa IMHO miejsca jest mnóstwo. Tylko trzecia osoba nie ma gdzie usiąść - nie przewidziano wyprofilowania kanapy :)
Do 100km/h da się jeździć. Powyżej słychać wsyzstko :) Kiedyś przy dużym wietrze na drodze Wawa-Kace wiatr odgiął mi szybę kierowcy, że palec wchodził :D Jak na ten przebieg to podobnie do Lanosa :)
Jak na automat bdb - porównuje z c240 ´99 i firebirdem ´89. Jak się człowiek postarato w trasie naprawdę ładnie pali. W mieście jak każdy automat :)
jw - swietnie
Mam problem z centralnym i nikt nie potrafi zdiagnozować czmeu raz działa a raz nie ... Szwankuje oświetlenie wnętrza....
Ech, zawieszenie przednie to - za przeproszeniem - dupa blada. Silnik znosnie, chociaż pasek rozrządu mnie zabił.
Chrysler Neon I