Ocena kierowcy - Chrysler Stratus I Cabrio

Robson, 3 lata temu
Silnik 2.5 V6 163KM 120kW
Rok produkcji 1996
Chrysler Stratus I Cabrio 2.5 V6 163KM 120kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik mitsubishi w amerykańskim aucie.
Fajny samochód do wypraw wakacyjnych i weekendowych wycieczek w dłuższe trasy. Polecam pojazdy sprowadzone, nie z rynku krajowego.
Silnik 2.5 v6 od mitsubishi najlepszy zdaniem amerykańskich youtuberów montowany w tym samochodzie. Przy lekkiej nodze spalanie nie jest zbyt duże. Ważna jest prawidłowa obsługa. Silnik 2.0 nie daje rady popędzić dużą masę auta. Silnik 2.4 z turbo, w sumie słabszy od 2.5 o parę koni, ale niepotrzebnie komplikowany turbiną.
Automatyczna, działa OK.
Stabilny. Na Europę podobno zawieszenie bardziej twarde niż w USA. Prowadzi się bardziej jak auto sportowe niż kanapowe.
Jeżeli była zabezpieczona po zakupie i regularnie konserwowana nie będzie sprawiać problemów.
OK, tył gorzej z zaciągniętym dachem. Ale po opuszczeniu rewelacyjna ;0
OK, wszystko w zasięgu ręki.
Nawiewy działają wzorowo.
Rewelacyjna. Tylna kanapa w porównaniu do innych cabrio ma wiele miejsca na nogi. Przydałyby się zagłówki na tylnej kanapie (modele 1996 nie mają, nie wiem jak późniejsze)
Trochę hałasuje dach na wybojach. Przy dużych prędkościach gwiżdżące okna.
Części dostępne na allegro, w sklepach US-cars i na ebay.com (na tym ostatnim dostawa około 1 miesiąca) Korzystam z agencji polskich "zakupy w USA"
Niskie ceny dostępnych na rynku egzemplarzy, co niestety przekłada się na niski stan techniczny. Dlatego polecam sprowadzenie z zagranicy.
Jak to w aucie USA - psuje się ale dalej jedzie. Z lawety jeszcze nie korzystałem ;-)
Bezawaryjny, ale trzeba o niego dbać. Wtedy się nam odwdzięczy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 163KM 120kW [l/100km]

9,7