Ocena kierowcy - Chrysler Town & Country V

neovo, 3 lata temu
Silnik 3.6 V6 287KM 211kW
Rok produkcji 2015
Chrysler Town & Country V 3.6 V6 287KM 211kW 2007-2016 - Oceń swoje auto
Inne : wielkość i komfort w środku
Auto zdecydowanie do komfortowej jazdy, nie lubiące dynamiczną jazdę która jest możliwa. Silnik bardzo ekonomiczny, mimo dużej pojemności i masy którą ciągnie. Dodatkowo jak u nas, po wyjęciu podłokietnika można poruszać się w aucie bez otwierania drzwi ( wychodzić bokiem bądź bagażnikiem), i co ważne mimo 3 rzędów siedzeń zostaje jeszcze ogromny bagażnik
daje 5*, ponieważ motor jest ekonomiczny i ma moc. Idzie go przydusić, ale przyznam że niemiło brzmi na wysokich obrotach
daje 5* chodź powinno być 4,5 ;) jak na skrzynię klasyczną hydrauliczna nie ma co się przyczepić, zmienia biegi, potrafi szarpnąć, kultura odpowiednia i wystarczająca do spokojnej jazdy.
układ nie jest tak komfortowy jak wcześniejsza generacja, jest zestrojone bardziej twardo, przez co czasem dochodzą do wnętrza dziwne odgłosy tłumienia- charakterystyczne dla twardych zawieszeń.
karoseria brudzi się bardzo szybko, i dodanie chlapaków niewiele daje, tylna szyba wiecznie brudna.
czuć że auto ma te 5m, i bez kamery cofania/ czujników parkowania ciężko by było, do przodu poprawnie ( autem na codzień jeździ moja żona która jest nie za wysoka i chwali sobie. Postawa za kierownicą sprzyja poprawnej widoczności.
wszystko pod ręką, dużo cupholderów
Auto szybko się nagrzewa w zimie i dzięki 3 strefowej klimie szybko chłodzi. Denerwuje tylko to że w słupkach nie ma wywietrzników tylko w suficie, idzie przywyknąć.
auto przestronne, ale nie na tyle aby umieścić same foteliki tyłem do kierunku jazdy. Wtedy robi się ciaśniej.
jest w miarę cicho
na LPG jest super, ale trzeba zwracać uwagę na pozostałe kwestie eksploatacyjne, czyli wymiana oleju co 10-12k km ( koszt ok 240zł) , porównując do innych aut jakie mam nie wyróżnia się szczególnie, a koszty nie są wygórowane
auta trzymają ceny, ale warto poszukać, my rzadko zmieniamy auta, więc woleliśmy dołożyć i mieć później spokój z eksploatacją, i moim zdaniem ciężko coś sensownego kupić poniżej 50k zł.
jak na razie wymieniamy rzeczy eksploatacyjne- brak poważnych usterek
brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.6 V6 287KM 211kW [l/100km]