Ocena kierowcy - Citroen 2CV Sedan

tomek_timi@wp.pl, 15 lat temu
Rok produkcji 1975
Citroen 2CV Sedan 0.6 24KM 18kW 1975-1981 - Oceń swoje auto
Wspaniałe autko! Jest piękne! gdy sie nim przejedziecie bedziecei z tego dumni! zobaczycie jak kazdy przechodzien odwraca za wami głowę, kierowcy innych pojazdow beda wam machac!! poprostu kultowe auto:)
Za krótko mam Kaczuszke żeby coś o silniku powiedzieć ale jak narazie nie było problemów:)
Wspaniała rzecz! choć wymaga przyzwyczajenia. Jak ktoś pierwszy raz wsiądzie i będzie umiał zmienić biegi to gratuluje:) w moim egzemplarzu skrzynia spisuje sie wzorowo:)
no wspomagania to auto nie ma. trzeba kręcić ale ma to swój urok. Amortyzatory z tyłu mam do wymiany wiec troche bardziej kolysze ale poza tym ok.
widoczność porównując z samochodami dziś produkowanymi jest słaba. Mała tylnia szyba, jedno lusterko a do przodu tez nie rewelacyjnie. ale w tym cały urok:) i parkować sie można nauczyc:)
wszystko na swoim miejscu, żadnych zbędnych przycisków. wszystko proste i funkcjonalne.
Od razu sprostowanie: doskonałe gdy ciepło na polu. Otwierany dach + uchylna klapka pod przednią szyba + otwarte okna + wspaniała klima.. gorzej w zimie ale myśle że większość użytkowników 2cv nie męczy swojego kaczątka w zimie.
Jest to wąskie auto ale mimo swoich gabarytów przestrzeni w srodku nie brakuje. miejsca an głowe nawet dla wysokich osob pod dostatkiem. dla 4 osob świetne autko, pięć będzie sie już raczej gnieść. Ale o ile sie nie myle to rekord w 2cv to 22 osoby:)
przy prędkościach rzedu 50-65 km/h jest ok lecz przy 80km/h moze wrazliwym uszom daćsięwe znaki, chyba że ktoś lubi dźwięk boksera.. ja lubie:)
bardzooo mało pali..
wszystko zależy od modelu... za swój dałem niecałę 10 tys złotych więc myśle ze jak na ten rocznik cena jest dobra samochod jest w dobrym stanie.
z tym jest średnio, musiałem wymienić bezpieczniki, zepsoło siępokrętło od regulacji wysokosci swiatel itp.
brak. rdzy troszke jest ale jak sie dba to mozna wszystko zrobic. Podobno nowsze roczniki maja cieńsza blache i rdza lapie szybciej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.6 24KM 18kW [l/100km]

5,6