Ocena kierowcy - Citroen AX

leon317@wp.pl, 13 lat temu
Rok produkcji 1995
Citroen AX 1.0 45KM 33kW 1986-1998 - Oceń swoje auto
Inne : to że jest mały i kanciaty ale najwidoczniej kosztem silnika i hamulcy ktore nie maja nic do zarzucenia. Karoseria samochodu ma 16lat musi gnić. ale inne auta nawet tyle nie dozywają. a tutaj tylko progi. i szybko grzeje co sie liczy. mało pali co sie liczy. jedzie najkulturalniej 70 co jest ok bo poza80a w terenie zabudowanym50 )co jest akurat poczatkiem piatego biegu przy jezdzie oszczednosciowej.) tanie części. nie psuje sie. poprostu lubi jechać naprzód jak i w tył.
Karoseria : progi. do jednego juz sie kot zmiesci przez dziure ;)
Układ elektryczny : jakiś błąd że sie palą żarówki ale nic więcej
Zawieszenie : no niestety ale jak auto ma 170tys. to ma prawo do bujanki
w porównaniu do renault 19 1995 która sie spaliła sama z siebie golfa2 1,6d ktory nie ma ducha i forda sierry1,6 1986 w ktorej urwało sie kolo i odpadlo pół dzrzwi od korozji. oraz alfa romeo 124 które to auto więcej stoi w warsztacie niz jezdzi citroen ax jest jedynym samochodem ktory za ciezko zarobione pieniadze mlodego czlowieka potrafi uszanowac jego wybor i cieszyc uzytkownika tym ze koła sie kręca a nie odpadają. :)
1,0i 45km 1995 dość głośny silnik. elastyczność zależy od cięzkości obuwia kierowcy :)
5 biegowa idealna na miasto. problem ze wstecznym. wodziki wykończone.
jeśli chodzi o widoczność wszystko fajnie oprócz tego co nie przeszkadza kierowcy hondy civic hatchback czyli słupki przednie. słaba widoczność w lusterkach
ja mam 174 i moje ustawienie fotela zostawia jeszcze miejsce dla pasażera z tyłu. Po odsunięciu fotela pasażer może sie nawet położyć i spać wygodnie. jednak jazda na tylnym nie należy do przyjemności. bagażnik ok. po złożeniu oparcia i wyciągnięciu półeczki mieści się nawet łózko pietrowe zrób to sam, czy np lodówka. :)
hałas hałas hałas. słychać wszystko. silnik, zwłaszcza dziury w asfalcie, szum opon. ale może to wina dziury w progu.
paliwko przy lekkiem nodze wygląda tak że jadąc maksymalnie 70kmh czyli optymalną prędkościa dla tego auto pali ono 4 litry. Przy ciężkiej nodze może dochodzić nawet do 8 litrów w mieście. no trzeba dodać że jeszcze jakiś litr oleju na 30tys.km
za 1000zł masz auto gotowe do jazdy. silnik 1.0i 45 km niesie lekkie autko, które nie wymaga duzo miejsca parkingowego. Moim odważyłem sie na 130km\\h. wiecej lepiej nie próbować bo można odfrunąć albo silnik wyskoczy. Na dodatek hamulec jest wspomagany. No nic się nie psuje. Mimo braku wspomagania kierownicy da się lekko kręcić. Miejsca dosyć na podróże do pracy czy posiedzenie w nim po pracy z kolezanką. niestety nie z tyłu i nie obejmiesz. to jest minus dla młodych. \"obalenie\" oparcia daje duzo miejsca na materiał narzędzia i inne rzeczy. Nawet grubas na miejscu pasażera nie przeszkadza w jeździe. :) Krótkie biegi dobre na miasto. skrzynia jest zaje@#%. jak dla mnie to zaje@#% samochód. tylko zimą podsterowny. wynika to z faktu i tylna oś ma mniejszy rozstaw niż przód i koła wyskakują z kolein wyjechanych przez przednie. przeciez z przodu jest ciezki silnik :) i wgniata śnieg. co jednak wąskie opony tną i dobrze sie trzymie. dla mnie jest zaje@#%. duzo by pisać. zero problemów z silnikiem. problem ze ssaniem ale to wina termostatu. nie gaśnie nie dusi sie. linka sprzegla wymieniona (taki plastik) i jade dalej.
drobiazgi wynikające z elektryki czyli krótko mówiąć przepalanie żarówek, problem z podświetleniem deski rozdzielczej. tapicerka. fotel sie wytarł i podarł materiał. odpadają elementy tapicerki drzwi. wszystko brzęczy.
jedyna usterka jak pojawiła się w citroenie ax. przedtem posiadałem ax 1992 1.0 4 biegowy (ale jeden frajer mi go skasował mercem123) w nim nic sie nie zepsuło. ten zrobił 50tys i tez nic sie nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 45KM 33kW [l/100km]

5,2