Ocena kierowcy - Citroen AX

kopiki, 17 lat temu
Rok produkcji 1995
Citroen AX 1.0 45KM 33kW 1986-1998 - Oceń swoje auto
Przyzwoity samochodzik za małe pieniądze. Bardzo duży plus za ocynkowane blachy (praktycznie zero korozji). Ciekawe "patenty" Citroena jak chociażby plastikowa tylna klapa, koła na trzy śruby itp...Najbardziej przeszkadza minimalna liczba schowków i brak jakiegokolwiek wyposażenia dodatkowego. Ale w końcu kupiłem najbiedniejszą wersję, dla wybrednych jest GTI ;)
Niewiele można wymagać od silnika mającego niecały litr pojemności i o mocy 45 KM. Ale do jazdy w mieście w zupełności wystarczy. Zaleta - stosunkowo niskie zużycie paliwa.
Niestety na razie skrzynia biegów na dzień dzisiejszy jest najgorszym podzespołem. Trudno włącza się wsteczny bieg, no i brakuje V biegu, ale podobnie jak wyżej - biorąc pod uwagę typowo miejski charakter autka nie jest to wielki problem
Zawieszenie wyjątkowo komfortowe jak na tak małe auto, oczywiście nie ma mowy o szbykim pokonywaniu zakrętów...
Brak jakichkolwiek zastrzeżeń, no może trzeba przyzwyczaić się do jednej wycieraczki z przodu, ale spełnia ona swoje zadanie właściwie
Jak na auto z połowy lat 80 rewelacja
Działa skutecznie. Ogrzewanie szybko działa.
Jak na tak mały samochód całkiem przyzwoicie. Bagażnik też całkiem, całkiem. Po złożeniu tylnej kanapy mała ciężarówka :)
Jest dość głośno. Coś puka, stuka, trzeszczy, ale za takie pieniądze nie ma co wybrzydzać.
Mam go zbyt krótko aby ocenić obiektywnie ekonomiczność, ale nie jest źle. Zużycie paliwa w granicach rozsądku, ceny części też.
Co tu dużo mówić. Za 3100 można co najwyżej kupić dobry rower...
Jak na auto prawie 12 letnie całkiem przyzwoicie. Na razie miełem drobne problemy z układem elektrycznym (przerywacz kierunkowskazów i włącznik światła wstecznego). Trochę wkurza mnie kolumna kierownicza (luzy - jak nie trzymam kierownicy to wpada w drgania i cholernie hałasuje).
Na razie brak usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 45KM 33kW [l/100km]