Ocena kierowcy - Citroen AX

Michel, 16 lat temu
Rok produkcji 1989
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Citroen AX 1.0 45KM 33kW 1986-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : Odporność na rdzę.
Zawieszenie : łożyska wachaczy tylnej belki!! Niszczą się szybko i niepostrzeżenie! Trzeba koniecznie okresowo sprawdzać ich stan i niezwłocznie wymieniać w aso lub w jakiejś wyspecjalizowane stacji. Nie dokonanie naprawy grozi zniszczeniem czopów belki i belka jest do wymiany!
Przeniesienie napędu : łączniki zmiany biegów nie trzymają się kupy potrafią się rozłączyć
Układ elektryczny : Moduł aparatu zapłonowego: kłopoty z uruchomieniem lub w ogóle nie uruchamialny
jestem z niego zadowolony, po tylu latach jazdy dalej spełnia moje wymagania, jest kompromisem między wygodą, ekonomią i wszelkimi oczekiwaniami od samochodu czy to do miasta czy na trasę.
niezawodny, jedynie zdarzają się usterki modułu zapłonowego, wtedy nie odpali lub pęknie ze starości jakiś węrzyk chłodzenia.
Bezawaryjna, rozwalają się za to łączniki zmiany biegów biegnące pod podłogą.
b. komfortowy, tylna belka wrażliwa na nasze dziury trzeba pilnować luzów na łożyskach wachaczy i w porę wymieniać, aby nie zniszczyła się belka, jest dość droga. Hamulce niezłe ale po dłuższym postoju mogą nierówno pracować, zawieszenie trochę za miękkie
b. dobra.
Ja już się przyzwyczaiłem, bez problemu.
b. wydajna. wentylator nagrzewnicy do bani przynajmniej ten co był w moim aucie, wymieniłem na używkę z niemiec i jest super.
dużo miejsca wszędzie.
pow 100km /h robi się głośno, skrzynia 4
Mało pali szczególnie w trasie ok. 5lub mniej w mieście ok 7,ale to kwestia sposobu jazdy, ja się nie wlokę.
Jakość ogólnie dobra, a cena za samochód obecnie jest bardzo niska.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 45KM 33kW [l/100km]

5,6