Ocena kierowcy - Citroen AX

pawicz@poczta.onet.pl, 20 lat temu
Rok produkcji 1988
Citroen AX 1.1 54KM 40kW 1986-1990 - Oceń swoje auto
Porównująć do malucha którego miałem - wygodne auto i naprawdę rzadko coś w nim sie dzieje i ma bagaznik, w maluchu non stop awarie. Miałem tez opla kadeta, awarie rzadko się w nim zdarzały zawieszenie w oplu było twardsze, bagaznik przeogromny (kombi) i tego mi brakuje w AX-sie. AX równie rzadko sie psuje, w zasadzie leje benzyne i jade, siedzenia sa w nim niewygodne, po dłuższej trasie plecy mają mnie w dupie i bolą, ale to tylko miejskie auto, więc cóz narzekać. Ogólnie dla mnie auto w takim stanie jak go dostałem zaskakująco mało awaryjny - zaskoczył mnie mile. A ze dla mnie trochę za mały - więc planuję większą cytrynę.
Jak na moje potrzeby trochę słabo ciągnie, mało elastyczny no ale ja go porównuje z poprzednim autem.
Ciężko wchodzi pierwszy i drugi. - Auto powypadkowe może nienajlepiej dopasowane w mocowaniach?
Podobno jak w tej klasie ma najbardziej miękie zawieszki, na zakręty musze wchodzić ostrozniej niz wchodziłem poprzednim autem
Dobrze przeszklony
Jednak to jest małe auto. - przyciski gdzies tam... albo daleko, albo nie widać
Zimą dobrze grzeje, ale to trwa, latem brakuje klimy nie mówiąc o szybach atermicznych - koszmar.
Luzniejszy od maluszka, nie obijam sie z pasazerem, z tyłu jest trochę miejsca na nogi ale i tak ciasnawo.
Auto wyposażone w żadne dodatki, silnik słychać jak pracuje ale nie jest nadwyczaj natarczywy i idzie wytrzymać. Strasznie plastikowy i te stukania nie wiadomo skąd
Jednak jest dosyć oszczędny i na trasie potrafi mile zaskoczyć - nie mierzyłem dokładnie więc nie podam żadnych liczb.
Oceniam go dobrze, konkurencja potrafi byc droższa.
Potrafi byc upierdliwy
Wymiana półoski raz jednej strony, wymiana półoski drugi raz z drugiej strony, a te półoski z przyległościami typu łozysko itd. Raz padł rozrusznik.
Citroen AX