Ocena kierowcy - Citroen C2

francis francis, 16 lat temu
Silnik 1.4 HDi 70KM 51kW
Rok produkcji 2004
Citroen C2 1.4 HDi 70KM 51kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : nie jedzilem wczesniej dieslem tera juz wiem ze jak sie jezdzi ponad 30 tysiecy na rok to oplaca sie diese bo jak okolo 15 tysiec km na rok to nie ma co myslec o dieslyu bo diesle sa srednio 15-20 procent drozsze
auto to wypas ludzie sie zanim ogladaja a na polo czy pande nawet nie spojrza czyli ego wlascieciela moze spac spokojnie, ale ogolnie auto jest super gdyby nie polskie drogi.... bo ja jezdze czesto autostrada lodz-poznan i jest rewelka gorzej na koleinach dziurach studzienkach itp itd wiec nie polecam tego auta komus kogo wkurzaja jakie kolwiek odglosy przy przejezdzaniu tego typu nierownosci natomiast ogolnie auto jest komfortowe ja mam wersje vtr i ma ona najlepsze siedzenia w jakich kiedykolwiek siedzialem natomiast sa one jakby spasowane pod ludzi do 175 i do okolo 75 kilo wagi wieksi i szersi beda czuli dyskomfort
silnik jest jednym słowem fantastyczny, rekordow predkosci nim nie pobijecie ale przyspieszenie ma na pozimoie 110 konnego 1.6 benzynowego silnika, mozna sie przekona ze jesli chodzi o sprint od 0 do 100 odpowiedzialny jest moment obrotwy a nie tak przez wszystkich upragnione konie mechaniczne kultura pracy jak to w dieslu latem jest cichutki a zima klekocze jak jest zimny potem sie go slyszy na nizszych obrotach, elastycznosc tak samo jak w dieslu od 1700 do 3000 ciagnie pieknie a przed i po to nic specjalnego
mam automata sensodrive citroena z manetkami przy kierownicy i jest genialny, wszyscy mowia ze automat wiecej pali ze jest wolny itp itd natomiast jesli ktos umie jezdzic z automatem to wie ze spalanie mozna zmniejszyc nawet o litr jak jezdze na samych łopatach czyli sam zmieniam kiedy chce to spalanie jest duzo wieksze automat zmienia na poziomie 2200 czyli akrat tyle ile jest potrzebne w miescie biorac pod uwage ze bardzo dobrze zaczyna przyspieszac juz od 1700 obrotow, dalej ten automat uczy sie stylu jazdy wiec jezeli jechalismy wolno to on zmienial przy 2000 i tak sie nauczyl wiec potem na trasie tez nam tak zmieni poto sa manetkli zeby sobie pomoc i jak juz na trasie zalapie ze chcemy zmieniac przy 3000 to nam bedzie wtedy zmienial, naprawde ten automat to rewelka tylko trzeba chciec go zrozumiec odpuscic troche gaz jak zmienia bieg bo moze szarpnac ale moj nigdy tego nie robi natomiast jezdzilem c3 plurielem z 1.6 110 km tez z senso drivem i tamten troche szarpal przy zmianie biegow wiec wtedy trzeba troche odpuscic prz zmianie biegow, podsumowujac automat jest rewleka dla diesla bo aj bym nie umial zmieniac przy 2 tysiacach mialem wczesniej colta i podjezdzanie pod 4500 bylo norma musialbym sie przejechac automatem z benzyna ale do diesla polecam automat
taki se jezdzilem coltem 2004 i tam bylo genialnie tu jest gorzej ale nie narzekam jezdze czasami autami typu fiat i tam jest jeszcze gorzej wiec nie narzekam ale colt to byl rewelacja pod wzgledem ukladu jezdengo a c2 poprostu przecietnie i tyle
dobra nie ma wygietych slupkow jak w c3 wiec widocznosc jest dobra
tez dobrze nic specjalnego ale wszystko jest tam gdzie byc powinnno
wentylacja i ogrzewanie to rewlka grzeje w zime po przejcechani kilkuset metrow a klimatyzacja w lecie chlodzi rewelacyjnie
jest dobrze tak jak ocenilem na 4 ja jetem maly wiec dla mnie wogle jest ok ale zdarza mi sie zachaczyc bolecsnie kolanem o srodkowa konsole wiec pewnie kteo kto ma troche wiecej nic 1.75 moze dac c2 dwuje z tylu to releka jak na uto o dloguosci 3.60 2 odzielne fotel wiec moga jechac 2 osoby ale w przyzwiytch warunkach lepsze to niz marzniecie w autobusie ;) zartuje az tak zle nie jest natomiast tak jak wspomnialem wczesniej jak na auto 3.60 gdzie punto fiata ma 4 metry to jest niezle
wyciszenie jest doskonalem czasami sie zapominam i nagle sie okazuje ze w miescie jade 90 no chyba ze jest duzo dziur i chropowaty safalt to wtedy nie jest tak fajnie natmoiat jadac na autostradzie przy 120 mozna zasnac wiecej w sumie to i tak sie tym autem nie jezdzi bo powyzej 130 spala juz jak benzyna a do 120 na autostradzie mozna utrzymac 4 litry na 100 a wogle to na maska pojedzie sie nim 150 czyli tak jak mowilem oszczednie nie sportowo
zuzycie paliwa jest strasznie niskie : pop pierwsze ogolnie pali z 4.5 litra na setke ,na teasie poza miastem przy 90 na 5 i bez postojow latem bez klimy to jest okolo 3 litrow zima wiecej ale jechalem nim na trasie florencja -lodz 1550 kilometro w 2 osoby plus 100kg bagazu czyli w sumie okolo 250 kilo i srednie spalnaie wynioslo 3.9 litra na 100 kilometrow, bez klimy....
no i tu jak zawsze jesli mialby ktos kupic c2 z dieslem to nawet nie kupi bo nie ma juz w sprzeday ale jakby byla c2 z dieslem vtr i klima i ogolnie dobrze wyposazana to byloby okolo 70 tysiecy zlotych czyli masakra jak na te klase auta ale uzwyana 2 czy 3 lata za okolo 40 tysiecy to rewelka
drobiazgów nie ma zadnych troche trzesza plastiki ktorej jednoczesnia nadaja uroku ale trzesza na nierownosciach mnie to nie przeszkadza ale penwie inni woleli by twardego jak skala golfa....
tu sie sprawa komplikuje bo maielem kilka powaznych usterek natomiast one wynikaly z powypadkowoasci auta kupile auto uzywane z francji i w serwisie by the way najlepszym w lodzi serwisie citroena na lodowej w lodzi mowili mi ze sa one wynkiniem jakis tam niedorbek przy jego "odrestauowywaniu" a pozatym zrobilem 30 tysiecy w rok i nic

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 HDi 70KM 51kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Citroen C2 1.4 HDi 70KM 51kW