Ocena kierowcy - Citroen C2

Monika, 11 lat temu
Silnik 1.4 HDi 70KM 51kW
Rok produkcji 2005
Citroen C2 1.4 HDi 70KM 51kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : kształty, czarny lakier i środek w kolorze czarno pomarańczowym zachwyciły moją osobę.
początkowo nie zwróciłam uwagi na to auto:) dopóki do niego nie wsiadłam:) jak wykonałam jazdę próbną wiedziałam że to autko będzie moje:) jeżdżę nim od roku i jak na razie nie mam powodów do narzekań, wręcz przeciwnie każdemu poleciłabym to autko. niektórzy piszą, że nie sprawdza się na długich trasach, moim zdaniem to nie prawda, przejechało już ze mną dużo km i nie zauważyłam, żeby w którymś momencie było uciążliwe. Co prawda ma turbodzire- muli przy niskich obrotach ale trzeba to wyczuć i zmieniać bieg troszkę na wyższych obrotach wtedy jest ok:D
jak na silnik diesla chodzi bardzo cicho:)
jestem zadowolona, zmiana biegów w Cytrynce to sama przyjemność:)
autko na koleinach bardzo skacze, można porównać do skakania żaby:D aczkolwiek po dłuższym obcowaniu z autkiem można się przyzwyczaić!
jestem niska bo 158 cm, mimo tego siedzenia są dość wysokie i widoczność jest dobra.
autko bardzo szybko się nagrzewa co jest bardzo dużym plusem w okresie jesienno-zimowyn
jestem mała i bardzo szczupła więc jak dla mnie przestrzeń dla kierowcy i pasażera jest wystarczająca
autko jest dobrze wyciszone, co zdecydowania poprawia komfort jazdy:)
uważam, że zużycie paliwa jest bardzo niskie, dlatego też jazda tym autkiem staje się bardziej przyjemna. Największe spalanie jakie zanotowałam to 4,8/100 km (okres jesienno-zimowy)
uważam, że cena którą za niego dałam nie jest wygórowana, za auto w tej klasie, z tak niskim spalaniem i jak na razie nie zawodnym warto było dać około 15 tys. aczkolwiek kupiłam go w bardzo dobrym stanie od sprawdzonej osoby.
jak na razie od roku obcowania z tym autkiem wymieniłam jedną żarówkę świateł dziennych
nie było żadnych poważnych usterek. Mam nadzieje, że dalej tak będzie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 HDi 70KM 51kW [l/100km]

3,8