Ocena kierowcy - Citroen C2

W. z sentymentem, 17 lat temu
Silnik 1.4 HDi 70KM 51kW
Rok produkcji 2004
Citroen C2 1.4 HDi 70KM 51kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Samochod byl sciagniety z Niemiec po lekkiej stluczce (wymienione drzwi i polakierowanie prawego boku). Nie sprawial żadnych większych problemów przez pół roku, świetny samochodzik do którego się bardzo przywiązałem. Pisze w czasie przeszlym, bo pare dni temu spotkał moja Cytrynke ciezki wypadek i nadaje sie juz niestety do kasacji. Musze dodac, ze samochod jest nadwyraz bezpieczny,bo obeszlo sie bez zadnych obrazen (mocna konstrukcja, 4* w NCAP no i 4 poduszki). Uratowal zycie i za to dostaje 5.
Jak to diesel - jak zimny to troche powarkocze, ale potem bardzo dobrze. Przyspieszenie swietne, elastycznosc na 3-4 biegu ok, na 5 troche gorzej, ale ze wzgledu na niedużą moc. Benzyna o podobnej pojemnosci i mocy przy porównaniu odpada w przedbiegach.
Skrzynia mogłaby byc troche lepsza, za długie przelozenia, ciężka dwojka, do silnika 1.1 moze i by była w sam raz, ale w dynamicznym 1,4hdi nie bardzo. Ale generalnie ocena 4.
Pewnie trzyma sie drogi, dobra przyczepnosc, wspomaganie swietne do jazdy w miescie i parkowania, na trasie troche za czułe.
Do przodu w porzadku, duża szyba, wysoko się siedzi, nawet te słupki mocno nie przeszkadzają. Do tyłu slabiej ze wzgledu na małą szybe.
Wszystko pod reka, dla mnie ok, choć przydałby się jeszcze jakiś schowek. Plus za składane tylne oparcia i dwuczęściowa klapa bagażnika.
Szybko sie nagrzewa, wentylacja cicha i skuteczna. W zimie zdala egzamin na 5-.
Z przodu duzo miejsca, za to z tyłu troche gorzej, szczegolnie jak ktos jest wysokiego wzrostu. Nieźle przemyślane odsuwanie przedniego fotela do zajęcia miejsca z tyłu.
Jak na diesla bardzo dobre (po nagrzaniu, zimą przy mrozach troche klekocze). Byłem pozytywnie zaskoczony.
Troche wyzsze niz zapowiada producent, ale i tak niezle, srednio 5l. Przy mojej ciezkiej nodze spalanie w miescie dochodzilo do 6,5l, ale dieselek namawia do dynamicznej jazdy.
Nowy w salonie kosztuje cięzkie (duzo za duze) pieniadze, szczegolnie wersja 1,4 hdi. Za prawie 60 tys jest juz duzy wybor nie tylko w tej klasie. No ale coz, Citroen nigdy nie byl tani. Pozniej za to sa wysokie rabaty :)
Bez problemów.
Bez większych napraw, tylko materiały eksplatacyjne.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 HDi 70KM 51kW [l/100km]

5,2