Ocena kierowcy - Citroen C3 Picasso

Krzychol, 13 lat temu
Rok produkcji 2009
Citroen C3 Picasso 1.4 95KM 70kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jakim cudem z tak małych wymiarów zewnętrznych wygospodarowano tyle miejsca wewnątrz?
Dobry samochód za dobre pieniądze, polecam dla rodzin czteroosobowych, które nie wymagają auta o sportowych aspiracjach, a najbardziej cenią sobie wygodne przemieszczanie z punktu A do B oraz niebanalny styl samochodu, mój Citroen został wyposażony w opcjonalny kolor bitter lemon i wzbudza powszechne zainteresowanie wśród kierowców i przechodniów.
Samochód posiadam od dwóch tygodni kupiłem auto demonstracyjne z symbolicznym przebiegiem 2000km do zakupu skusiła mnie cena samochód w wersji SX PACK kosztował zaledwie 39000zł od tej pory autko przejechało 1000km. Silnik pracuje bardzo kulturalnie, doceniam wysoki jak na pojemność silnika moment obrotowy samochód zbiera się do szybkiego wyprzedzania już od 3000 tysięcy obrotów przez co nie wymaga ciągłego redukowania biegów, jak to miało miejsce w moim poprzednim samochodzie(Renault thalia). Na plus zaliczam również cichą pracę jednostki napędowej.
Skrzynia biegów, jak na samochód francuski jest nadzwyczaj precyzyjna, nie ma mowy o zgrzytaniu przy wrzucaniu wstecznego biegu, a wszystkie pozostałe biegi wchodzą płynnie bez żadnych oporów. Życzyłbym sobie jednie trochę krótszego skoku lewarka.
Zawieszenie jest zaskakująco komfortowe i zapewnia wszystkim pasażerom wyskoki standard podróży, zaskakuje mnie tylko po co do tak miękkiego zawieszenia zastosowano tak bezpośrednie i czułe przełożenie, czyżby projektanci posprzeczali się w kwestii konfiguracji układu jezdnego i jedni chcieli nadać mu komfortowy charakter, zaś drudzy uparli się na sportowy w rodzinnym samochodzie? Na szczęście po kilku godzinach jazdy kierowca przyzwyczaja się do tego nastawu, a samochód zachowuje się przewidywalnie podczas pokonywania ostrzejszych zakrętów nawet z wysoką prędkością.
Widoczność jest na wzorowym poziomie, sytuację dodatkowo poprawiają szybki między słupkami, uważam, że jest ona na tyle dobra, że można podarować sobie zakup opcjonalnego radaru cofania.
Nie będę się rozpisywał na temat ergonomii, bo jest ona na tyle dobra, że nie ma się do czego przyczepić, drażnić może jedynie umiejscowienie przycisków od kasowania dystansu od ostatniego tankowania, oraz od regulacji podświetlenia tablicy przyrządów, żeby do nich sięgnąć trzeba oderwać się od fotela.
Wszystko w porządku, sytuację polepsza również fakt, że wszystkie wersje samochodu są wyposażone w klimatyzację, co przy tak dużej ilości przeszklonych elementów jest niezbędne.
Jak na wymiary samochodu jest bardzo dobrze, nie wystawiam maksymalnej noty, bo gdy zestawię cytrynkę z laguną ojca to jednak jest mniej miejsca w kabinie, wiem, że nie można wymagać cudów od samochodu segmentu B, przy wzroście 183cm mam zapas miejsca na nogi zarówno w przednim jak i tylnym rzędzie siedzeń, sytuacja pogarsza się jedynie po maksymalnym przesunięciu tylnej kanapy.
Samochód jest bardzo dobrze wyciszony, podwójne uszczelki w okolicach drzwi, duża ilość materiałów wygłuszających, dobry montaż elementów to wszystko przekłada się na dobrą akustykę wnętrza, denerwuje tylko głośny trzask dobiegąjący z okolic niedbale spasowanej obudowy elektronicznych wskaźników na desce rozdzielczej.
Spalanie w porównaniu z moim poprzednim ośmiozaworowym samochodem jest bardzo zadawalające i jest zazwyczaj o 2 litry niższe w poszczególnych cyklach.
Katalogowe ceny nijak mają się do rzeczywistości, naprawdę c3 picasso można kupić za rozsądne pieniądze, bije ceną na głowę głównych konkurentów w postaci kii, opla, nissana i renault. Dodatkowym atutem jest dobre wyposażenie samochodu i wysoka jakość wykonania.
Na razie nic się nie dzieje.
Brak.
Citroen C3 Picasso