Ocena kierowcy - Citroen C3 Picasso

Prezesss, 9 lat temu
Silnik 1.6 VTI 120KM 88kW
Rok produkcji 2014
Citroen C3 Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Jest to bardzo sympatyczne auto na miasto przez dobrą widoczność i dynamiczny silnik. Dodatkowe okienka w przedniej szybie to atut i niekiedy przekleństwo np. kiedy zaparuje od zewnątrz i nic nie widać dopóki nie odtaji. Ja jak i moja żona uwielbiamy go.
Bardzo fajna jednostka. Dynamiczna i elastyczna. Do dynamicznego i sprawnego poruszania się na trasie i w mieście jest wystarczająca.
Pierwsze wrażenie było straszne z czasem się wyrobiła i teraz przyjemnie wchodzą. Najgorzej wchodzi wsteczny i niekiedy trzeba go poprawić bo potrafi nie wskoczyć tylko słychać zgrzyt :-)
Lekkie nierówności pokonuje dobrze, gorzej z poprzecznymi nierównościami które potrafią zabujać karoserią na boki. Jeżdżąc po bruku odgłosy z pod kół nie są uciążliwe.
Widoczność jest wzorowa przez dobrze oszklone nadwozie.
Jak na mini van można było dołożyć schowków
Jak narazie działa bez zarzutu czyli chłodzi i grzeje kiedy trzeba. Jeszcze nie została sprawdzona w warunkach zimowych. Latem podczas upałów i odsłoniętym szklanym dachu klima cały czas działa na maxa. Sama wentylacja nie działa głośno.
Ja i moja małżonka jesteśmy średniego wzrostu i auto dla nas jest wręcz luksusowe choć zdażyło nam się stuknąć łokciami. Przy czterech osobach można podróżować wygodnie z tyłu jak i z przodu. Osoby wysokie(powyżej 190cm) mogą czuć dyskomfort na siedzeniu pasażera z przodu przez dosyć wysoką podłogę oraz na tlniej kanapie nad głową osoby o wzroście powyżej 196cm. Wiem bo takich znajomych mam i tam posadziłem :-)
Wyciszenie auta jest bez zarzutu. Fabryczne radio ustawione na 3-4 poziom głoścości i nie ma potrzeby więcej bo autko jest poprostu ciche.
Przy tym silniku zapotrzebowanie na paliwo było przewidywalne
Jakość wysoka jak na auto segmentu B. Cena 54000 za auto w którym tylko nie ma nawigacji i kamery cofania, a jest szklany dach i reszta udogodnień to naprawdę było warto.
Nie zapeszając, brak :-)
Żadnych bo za nowy i za mało przejechał.
Citroen C3 Picasso