Ocena kierowcy - Citroen C3 Picasso

Andree, 7 lat temu
Silnik 1.6 VTI 120KM 88kW
Rok produkcji 2015
Citroen C3 Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Duże wnętrze przy niewielkich wymiarach zewnętrznych. Super auto do miasta, ale i na trasie daje radę.
Duża przestrzeń, znakomita widoczność, dobre osiągi, zużycie paliwa zgodne z oczekiwaniami (znacznie lepsze niż w moim poprzednim samochodzie o mocy 20 KM niższej - różnica zwłaszcza w mieście).
Jak na pojemność 1.6 to dobra elastyczność, ale to też pewnie zasługa krótkich przełożeń. Ogólnie bez większych zastrzeżeń. Wbrew informacjom z sieci praktycznie nie zużywa oleju.
Wymaga przyzwyczajenia, długi drogi drążka, ale chodzi zaskakująco lekko i precyzyjnie. Bywa jednak, że na postoju są problemu z wbiciem jedynki. Zestopniowanie (krótkie przełożenia) daje dobrą dynamikę po mieście, ale w trasie ewidentnie brakuje 6-ego biegu obniżającego obroty - przy 140 km/h ma powyżej 4 tys./min
Chyba niezły, ale zawieszenie dość głośno pracuje, w zakręty staram się jednak nie wchodzić z piskiem opon pamiętając o wysokości nadwozia. Moim zdaniem do Focusa I z wielowahaczowym zawieszeniem - trochę mu brakuje jeśli chodzi o trzymanie się drogi.
Bez zastrzeżeń - to bez wątpienia jeden z najbardziej przejrzystych samochodów w jakich w życiu siedziałem.
Wszystko OK. Niektórzy narzekają na manetki pod kierownicą (zwłaszcza na tą od tempomatu), ale ja uważam, że to super wygodne rozwiązanie. Dla tych którzy wcześniej mieli go w kierownicy wymaga pewnie przyzwyczajenia (ja wcześniej nie miałem tempomatu).
Bez zastrzeżeń, choć - znowu tutaj odniosę się do poprzedniego auta - brak ogrzewania przedniej szyby daje się we znaki komuś kto to wcześniej miał...
Zważywszy na gabaryty samochodu miejsce wewnątrz oceniam na 5.
Ogólnie to jeździ się komfortowo, jest bardzo cicho pod warunkiem codziennej jazdy do 3 tys rpm. Powyżej staje się głośny. Także praca zawieszenia jest słyszalna.
Póki co nic mi się nie zepsuło, ale mam go dopiero rok i zbliżam się do 20 tys. Pali też rozsądnie jak na moc silnika i wielkość (i masę) auta.
Jakoś wykonania oceniam wysoko, a zwłaszcza jakość wyposażenia seryjnego: klima automatyczna, tempomat, czujniki parkowania, czujniki świateł i wycieraczek, bluetooth, gniazdo USB, szyby przyciemniane. Za tak wyposażone auto cena wynosiła niewiele ponad 50 tys. Podobnie skonfigurowany C-Max był o ponad 20 tys. droższy.
16 miesięcy i 19,5 tys. km odpukać bezawaryjnie (w ramach gwarancji wymieniałem tylko kierunek boczny - kilka zł na allegro - do którego dostawała się wilgoć).
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VTI 120KM 88kW [l/100km]