Ocena kierowcy - Citroen C3 Picasso

Silnik 1.6 VTI 120KM 88kW
Rok produkcji 2015
Citroen C3 Picasso 1.6 VTI 120KM 88kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Inne
Samochód ergonomiczny i ma swój własny styl - wygodny w mieście, a i na wakacje po Europie da się pojechać...
Uważam, że jak na "klasyczny" 1.6 bez doładowania parametry ma dobre: w miarę dynamiczny i elastyczny (to pewnie także dzięki "krótkim" biegom), pali rozsądnie, zawalidrogą nie jest. Bierze minimalne ilości oleju (dokładnie nie liczyłem, ale to rzędu 0,5 litra na 10 tys. km).
Zdarza się, że haczy, a czasem trudno wbić jedynkę (zwłaszcza zimą). Drogi lewarka dość długie, ale chodzi generalnie lekko. Umiejscowienie dźwigni bardzo wygodne (przyzwyczajenia wymaga jednak bardzo nisko położona dźwignia hamulca ręcznego).
Ze względu na styl i przeznaczenie samochodu nie jeżdżę nim ostro i nie wchodzę z piskiem w zakręty, wiec trudno ocenić pod tym względem. Na co dzień dobrze resoruje, trochę słychać pracę zawieszenia, ale w ackeptowalnych granicach.
Przestronny, zwłaszcza gdy się patrzy na niego z zewnątrz to wydaje się dość niewielki, a wewnątrz miejsca jak w kompakcie (tylko wygodniej się wsiada). Podobnie z bagażnikiem - 385 litrów to typowe wartości dla obecnej klasy C. Przesuwana kanapa to dla mnie raczej gadżet - przez 4 lata ani razu z tego nie skorzystałem. Podwójna podłoga bagażnika: super!
Bardzo przejrzysty, widoczność rewelacyjna. Jedynie przednie boczne szybki w deszczu lub gdy zaparują sprawiają trochę kłopotu (ale i tak lepsze to niż gruby słupek).
5+ - trudno wyobrazić sobie lepsze zagospodarowanie wnętrza, obsługa dla mnie bezproblemowa. W mojej wersji brakuje jednak podłokietnika.
Bez zastrzeżeń.
Więcej niż dobra jak na ten segment auta.
Wyciszenie generalnie dobre, ale ze względu na krótkie zestopniowanie 5-ego biegu na autostradzie przy prędkościach 140-150 obroty są powyżej 4 tys/min.
Przeglądy drogie. Poza tym nie ponoszę innych kosztów ponad koszty benzyny.
Uważam, że to jeden z najmocniejszych punktów auta - nie mam może skóry, podgrzewanej szyby, podłokietnika i kamery cofania. Poza tym wszystko jest (seryjnie w wersji Selection - w konkurencji za takie rzeczy jak klimatronik, tempomat czy czujniki parkowania, świateł i deszczu, trzeba dodatkowo dopłacać).
Brak usterek przez 4 lata używania i po 44 tys. km.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VTI 120KM 88kW [l/100km]