Ocena kierowcy - Citroen C3 Picasso

C3Picasso, 7 lat temu
Silnik 1.6 HDi 114KM 84kW
Rok produkcji 2014
Citroen C3 Picasso 1.6 HDi 114KM 84kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
To mój drugi wpis odnośnie tego autka. Jestem zadowolony z jego zakupu i eksploatacji. Po 2,5 roku na liczniku ma dopiero 30 tys km ale świadomie jest ono wykorzystywane tylko na dalsze i jeszcze dalsze wyjazdy. Sporadycznie musi służyć w mieście, chociaż w tym wypadku zawsze pierwszym wyborem jest Toyota Prius. Staram się przynajmniej raz w tygodniu przejechać Citroenem trasę min. kilkunastu kilometrów. Nie mam problemów z filtrem FAP: jak tylko słychać wentylator, a jestem już u celu podróży to czekam z wyłączeniem silnika. W ciągu 2,5 roku tylko jedna żarówka H4 wymagała wymiany. Odpukać innych problemów nie doznałem. Dopiero w tym sezonie zdecydowałem się na zakup opon zimowych razem z felgami i wydatek trochę zabolał, a i tak mam wrażenie, że niepotrzebnie się wykosztowałem bo na zachodzie Polski zimy są bezśnieżne w ostatnich latach. A propos opon to 2 razy złapałem gwoździa w tą samą oponę. Za pierwszym razem schodziło powoli ciśnienie - przekonałem się wtedy, ze moje auto jest już wyposażone w system monitorujący ciśnienie powietrza w kołach. Za drugim razem usłyszałem, że coś mi się "przyczepiło" do koła i pojechałem prosto do wulkanizatora. Odpukać innych problemów też nie doznałem. Najbardziej wkurzył mnie jakiś "odważniak", który porysował mi prawdopodobnie kluczykiem porysował mi cały lewy bok samochodu. Czeka mnie więc wydatek, żeby przywrócić pełną estetykę. Czytałem w komentarzach, że nie warto korzystać z ASO ze względu na koszty i muszę się z tym zgodzić. Zarówno pierwszy jak i drugi przegląd wyciągnęły mi z portfela po ok 1 tys. złotych, co w porównaniu do ASO Opla czy Forda to dwa razy większa kwota. Mam nadzieję na dalszą satysfakcjonujące użytkowanie mojego C3 Picasso.
Oszczędny i dynamiczny silnik. Pracuje równo i kulturalnie.
6-cio biegowa, dobrze zestopniowana. Ostatnio naczytałem się o oszczędzaniu koła dwumasowego i staram się jeździć w średnim zakresie obrotów na każdym biegu.
To tylko mikrovan więc precyzja prowadzenia jest słaba. Na pocieszenie ma mały promień skrętu.
Wystarczający na większość dróg po których się poruszam. Trochę za słabo "wybiera" nierówności i zawieszenie hałasuje np przy przejeżdzie przez poprzeczne nierówności.
Wszystko jest pod ręką. Przekonałem się i do joysticka do obsługi radia jak i do tempomatu - nie trzeba odrywać rąk. Podłokietnik można ustawić w 2 pozycjach i też jest świetnie bo mi odpowiada najniższe ustawienie, a żonie to wyższe.
Wydajne nawiewy. Nie ma problemów z chłodzeniem w lecie, ani ogrzewaniem kiedy jest zimno.
Sporo miejsca jak na tak krótkie auto i pojemny bagażnik, chociaż więcej miejsca na szerokość dla kierowcy i pasażerów oferują koreańskie bliźniaki: Kia Venga i Hyundai IX20
Tu oceniam najsłabiej bo wyciszenie silnika nie jest najlepsze.
Niskie spalanie i bezawaryjność są OK, ale czemu jest tak drogo u Citroena w ASO?
Myślę, że wykorzystałem okazję kiedy Citroen promował nabywców, którzy wymieniali stare auto na nowe i dawał rabat 8 tys. PLN (+ standardowy rabat). Od tamtej pory chyba żaden sprzedawca nowych aut nie miał takiej promocji (Hyundai daje mniejsze upusty). Ceny nowych aut zdecydowanie poszły w górę od czasu jak zamówiłem swoje C3 Picasso i zmieniła się gama silnikowa (Diesel wypadł z oferty) więc jestem zadowolony z zakupu i pewnie teraz dłużej bym się zastanawiał co wybrać.
Raz przepaliła się żarówka
Brak