Ocena kierowcy - Citroen C3 Picasso

Krzysztof, 14 lat temu
Silnik 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Rok produkcji 2009
Citroen C3 Picasso 1.6 HDI FAP 110KM 81kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie myślałem że 110 koników potrafi dać taką frajdę z jazdy,a do tego niskie zużycie paliwa.
Jak na wielkość auta to mogę je na razie tylko chwalić,a jeżdże dużo i pare samochodów już sprawdziłem(NIEMIECKIE, FRANCUZKIE,JAPOŃSKIE na razia bez amerykanów)
Silnik oszczędny ,bardzo dynamiczny,ale przy wyższych obrotach głośny.
Kiepska,przełączanie biegów nie precyzyjne,głośne(słychać pracę wodzików)często problem z szybkim włożeniem pierwszego biegu podczas postoju na światłach.
samochód prowadzi się stabilnie na zakrętach przechyły nie za duże.Nie mam jeszcz zdania na temat układu ESP,nie miał potrzeby ingerować,gdyż preferuję spokojny styl jazdy.
Duże powieszchnie przeszklone, wąskie słupki nie ograniczające pola widzenia,duże lusterka boczne.\"Widzenie\"do tyłu przy parkowaniu wspomaga bardzo pożyteczny \"asystent parkowania\".
Jak na tak krótkie auto to bez zarzutu.Siedzi się stosunkowo wysoko,wysiada się wygodnie(b.ważne w pewnym wieku i zmienionym chorobowo kręgosłupie).Siedzenia mogłyby lepiej trzymać na boki i mieć dłuższe siedziska.
Wentylacja z automatyczną dwustrefową klimą działa jak na razie super.Auto b.szybko się nagrzewa po przejechaniu ok. kilometra z nawiewów leci już ciepłe powietrze(w moim poprzednim aucie klasy wyższej czekałem na to ok.5 kilometrów.Zobaczymy jak będzie zimą.Przy wyłączonej klimie i zamkniętym obiegu zewnętrznym szyby szybko zaparowały,ale włączenie funkcji czyste szyby ,błyskawicznie zlikwidowało zaparowanie.
Miejsca dużo,nawet dla wyższych osób i to zarówno z przodu jak i z tyłu .Bagażnik nie powala, ale może być.Bardzo łatwe rozkładania i składanie siedzeń tylnych.Duża ilość pojemnych schowków i kieszeni.Niestety przestrzeń dla wysokiego kierowcy(tzn.ja)jest na wysokości prawego kolana ograniczona przez rozbudowaną konsole srodkową(taka teraz moda np.3008)
Silnik słychać przy wyższych obrotach,do kabiny docierają też odgłosy pracy zawieszenia,lecz generalnie jest dobrze, rozmowa między pasażerami nie jest utrudniona.
Zużycie paliwa w dużym stopniu zależy od sposobu jazdy.Miasto ok 6 l/100 km,trasa 4,5 litra,autostrada 130 km/h przy włączonym tempomacie ok.6,5 l ale już przy 110 km/h tylko 4,8 l wszystko to moje obserwacje na komputerze pokazującym zużycie paliwa.Generalnie jak na razie od tankowania do tankowania (zbiornik 50 l)przejeżdżam między 850 a 1000 km,oby tak dalej.
Mocno przesadzona jest wszędzie podawana cena,inaczej to wygląda jak się wejdzie do salonu sprzedaży i zainteresuje się swoją osobą handlowca-naprawdę można sporo ugrać.O jakości opowiem po przynajmniej półrocznej eksploatacji,na razie wystawiam 4. Zastanawiam się tylko jak będzie działała w dłuższym czasie elektronika,którą samochód jest naszpikowany.
mam ten samochód dopiero miesiąc,przejechane ok 4200 km i nie jest to auto służbowe tylko prywatne.Trochę denerwują mnie delikatne trzaski spod zestawu licznik,kontrolki słyszalne na nierównej nawierzchni(niestety polskie drogi).W momencie gaszenia silnika słychać brzęk spod maski.DO kontroli w ASO.
Brak.
Citroen C3 Picasso