Ocena kierowcy - Citroen Grand C4 Picasso I

tomaj12, 4 lata temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2008
Citroen Grand C4 Picasso I 1.8 16V 125KM 92kW 2006-2008 - Oceń swoje auto
Auto ogólnie warte uwagi, wygodne, przestronne, idealne dla rodziny 2+3. Duży plus auta to w drugim rzędzie trzy osobne fotele, dzięki którym mogą podróżować trzy dorosłe osoby. W tym silniku jest to wersja podstawowa, biedniejsza od exclusiv, bez zbędnych bajerów, ale i mniej problemowa. Bagażnik pojemny, jednak po rozłożeniu dodatkowych foteli pozostaje miejsce tylko na małą torbę lub plecak. Po całkowitym złożeniu siedzeń wejdą elementy np. meblowe na długość około 190cm - czyli szału nie ma - nie można położyć siedzenia pasażera - szkoda. Wybór padł na C4 grand picasso, ponieważ ten silnik idealnie nadaje się do gazu. Średnie spalanie benzyny to 9,2L natomiast gazu w granicach 11L. Obecnie kupiłbym ten model, ale w bogatszej wersji i zaryzykowałbym skrzynię automatyczną RNLM.
Silnik 1.8 demonem prędkości nie jest.
Mało płynne wchodzenie biegów. W vw polo biegi wchodziły jak w masło.
Dobrze zabezpieczona, błotniki przednie plastikowe, w moim egzemplarzu brak ognisk korozji.
Bardzo dobra we wszystkich kierunkach.
Wszystko na swoim miejscu.
Każdy ma wystarczającą ilość miejsca dla siebie, oczywiście nie biorąc pod uwagę III rzędu siedzeń. Tam dobrze czują się moje dzieci, aczkolwiek jak była potrzeba podwiezienia osób dorosłych to też daliśmy radę:)
Generalnie nie ma co narzekać,
Ogólnie nie ma co narzekać. Dedykowany olej Total 5W40 5L - około 85 zł, filtry 20-25, to chyba dobry wynik.
Przeglądając różne oferty innych producentów tylko citroen miał dobre wyposażenie w stosunkowo niskiej cenie.
Z drobiazgów to wymieniłem tylko stycznik tylnej klapy, bo przy nieumiejętnym otwieraniu lubi się uszkodzić.
Ja swój egzemplarz kupiłem ze świadomością, że mam do zrobienia klimatyzację - 350+150zł, wymieniłem łożysko w skrzyni biegów, bo delikatnie hałasowało + pojawił się wyciek między skrzynią a blokiem. Z dodatkowych rzeczy wymieniłem synchronizator 5-tego biegu, bo lewarek drgał przy prędkości 90-100km/h. Poza tym wszystko ok. Obecnie autem przejechałem 30 tys. km.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

9,2