Ocena kierowcy - Citroen Grand C4 Picasso I

Citroen Grand C4 Picasso I 1.6 HDi FAP 112KM 82kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Przy dobrych oponach wychamowuje bardzo szybko
Silnik : WTRYSKI WTRYSKI WTRYSKI
Kosztowne zaplanowane usterki
Pracuje fajnie, w miarę cichy i radzi sobie nieźle. Nie do ścigania na światłach ale do komfortowego podróżowania Duży minus i to zaniża ocenę to zaplanowane przez producenta elektroniczne awarie wtryskiwaczy. przy 180000 wymiana wszystkich 4 w serwisie ASO koszt 6 tys . Poza ASO nie warto próbować raz tak zrobiłem koszt 2,5 tyś po pół roku ta sama usterka.
Reaguje dobrze, całkiem sprawnie i szybko zmienia na łopatkach. Czasami lekko szarpie przy ruszaniu. Po wymianie oleju przy 180tys zaczeła pracować płynniej
Prowadzi się fajnie dobrze trzyma drogi, Polecam brać dobre opony wtedy nawet na deszczu pewnie sie prowadzi.
Dobrze zabezpieczona, pomimo braku garażu i kilku złośliwych rys parkingowych brak oznak korozji
Duże szyby i wstawki w słupkach zapewniają rewelacyjną widoczność z przodu do tyłu polecam kamerę cofania. ale jej brak rekompensują czujniki parkowania.
Pakowne auto. 2 dorosłych i trójka dzieci w fotelikach isofix + duuuzo rzeczy w bagazniku lub kogoś na doczepkę
Szybko zarówno klima jak i grzanie na całe auto.
Dla średnich wysokością ja mam 174 i całkiem sporo przestrzeni nad sobą i za sobą
Nawet niezłe, da się rozmawiać i spać przy 140 ale do wższej prędkości moim zdaniem to auto nie jest stworzne
Gdyby nie wtryski byłoby 5gwiazdek . Spalanie całkiem spoko przy 90km/h 4.5-5,2 l przy 110-120km/h 5,5-6,8l przy 140km/h-7-8l. powyżej 140 -doszło mi do 9,5
Moim zdaniem na 3 lata potem zmiana przynajmniej z tym silnikiem 1,6eHdi
Brak drobnych usterek przez 3 lata
Usterka piezoelektyrczna wtryskiwaczy co powoduje spadek mocy i jazde z mak 60km/h w trybie awaryjnym. Zwykle serwisy błędnie odczytują kody usterek. 1 wtrysk pada i trzeba wymienić wszystki 4 koszt w ASO 6tys. i tak co 190tys km

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi FAP 112KM 82kW [l/100km]

6,2