Ocena kierowcy - Citroen Grand C4 Picasso I

marek@internationalpress.com, 12 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Citroen Grand C4 Picasso I 2.0 HDi FAP 150KM 110kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzen w srodku auta - to prawie jak katedra na kolach :)
Wspanialy samochod dla calej rodziny, mnostwo miejsca dla pasazerow i duza ilosc schowkow (w tym jeden chlodzony). Swietne hamulce, ABS, EBD, ESP - to wszystko sprawia, ze naprawde czuje sie bezpieczy w tym samochodzie. Jesli podrozujemy w max 5 osob, ilesc miejsca w bagazniku jest ogromna. Mozna spokojnie spakowac sie na 4 tygodniowe wczasy :) Jesli chcemy przewiezc cos wiekszego, mozemy zlozyc drugi rzad siedzen - uzyskamy prawie 2000 litrow przestrzeni ladunkowej. Wtedy przewiezienie nawet 2 metrowej lodowki nie stanowi problemu :)))
Bez zarzutów, super elastycznosc, nadzwyczaj cichy jak na diesla :) Dwulitrowy silnik zapewnia przyjemna i bezpieczna jazde.
Skrzynia MCP, czyli w praktyce manualna skrzynia z elektronicznym sterowaniem. Dziala troche inaczej niz typowy automat, ale po pewnym czasie czlowiek sie przyzwyczaja i zaczyna doceniac jej zalety. Samochod jest takze mniej paliwozerny niz z \"prawdziwym\" automatem.
W miescie - jest dobrze, ale mogloby byc lepiej. Uklad kierowniczy precyzyjny. Samochod troche kolysze na wybojach (mam pneumatyczne tylne zawieszenie), czasem przy szybszym wchodzeniu w zakret mam wrazenie, ze samochod chce z niego wyskoczyc :) Na trasie - po prostu bajka, auto plynie, nawet po dluuugiej trasie czlowiek wysiada wypoczety :)
Bardziej przeszklonego samochodu wczesniej nie widzialem. Panoramiczna przednia szyba robi ogromne wrazenie. Problem moze sprawiac widocznosc z przodu podczas parkowania (nie widac maski) ale bardzo szybko mozna sie nauczyc, gdzie samochod sie \"konczy\" :))
Ergonomia w C4 GP - kwestia gustu. Wedlug mnie wszystko jest na swoim miejscu. Bardzo podoba mi sie sterowanie klimatyzacji umieszczone po bokach deski rozdzielczej - swietny pomysl. Wiekszosc parametrow samochodu mozna kontrolowac z nieruchomej konsoli w srodku kola kierownicy - kolejne super rozwiazanie.
Dziala bez zarzutu, szczegolnie gdy ustawimy klimatyzacje na pelne \"auto\" - dziala cicho i dyskretnie a jednoczesnie skutecznie.
Mierze 192cm wzrostu - miejsca z przodu mam wiecej niz potrzebuje :) W drugim rzedzie siedzen - takze mieszcze sie bez zadnych problemow. Nie probowalem siadac w trzecim rzedzie, ale nawet bez wsiadania mozna stwierdzic, ze sa raczej to siedzenia dla dzieci lub osob stosunkowo niskich :))
Nic do zarzucenia. Szyby w mojej wersji (Exclusive) posiadaja warstwy atermiczne i przeciwwlamaniowe, szyba przednia dodatkowa warstwe wyciszajaca. Dzieki temu w kabinie jest naprawde cicho.
Dobrze, choc znowu - mogloby byc lepiej. W porownaniu do mojego poprzedniego auta (ok 16-18l/100km) - rewelacja :)) Zuzycie paliwa na trasie (autostrady, trasy szybkiego ruchu) w zaleznosci od stylu jazdy - 5.5-7.5 l/100km. W miescie nie udalo mi sie jeszcze zejsc ponizej 8 litrow/100km.
Mam to auto od 3 miesiecy i jak na razie (odpukac :)) nie mam zadnych problemow. Od razu po zakupie musialem tylko \"przekalibrowac\" skrzynie biegow, bo auto troszke szarpalo przy ruszaniu i cofaniu. Po tym zabiegu wszystko jest ok.
Zadnych powaznych usterek nie bylo. I mam nadzieje, ze tak pozostanie :)

Citroen Grand C4 Picasso I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Citroen Grand C4 Picasso I