Ocena kierowcy - Citroen XM II Kombi

Irek, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 132KM 97kW
Rok produkcji 2000
Citroen XM II Kombi 2.0 i 16V 132KM 97kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Ja kocham te stylistyke i juz
Nie narzekam na prace silnika, jezdze srednio 30 000 km rocznie, czasami wiecej a czasami mniej. Pilnuje bardzo wymian oleju co 10 tys. filtr powietrza, filtra paliwa, itp. NIe zdarzyla mi sie nigdy awaria silnika. Posiadam XM kombi wiec ten silnik nie jest do rajdow, ale rodzina w pelnym obladowaniem na wakacje plus box na dachu nie przeszkadza do spokojnej jazdy.
Posaidam skrzynie automatyczna 4 biegowa. Oceniam ja na 4 gdyz sadze ze powinno byc jeszcze jedno przelozenie tak gdzies w okolicy 130-140 km/h co by jeszcze wyciszylo prace silnika. Spadly by obroty i byloby ciut ciszej. Ale ogolnie to tylko to. Poza tym nie narzekam. Automat to jest to w polaczeniu z tempomatem istna wygoda na trasie. A plusow automata w miescie nie trzeba tlumaczyc.
Sadze ze chyba jak kiedys zmienie samochod to na pewno na hydropneumatyka. Zawsze kiedy musze uzyc innego auta z "normalnym" zawieszeniem to cos nie tak z tym komfortem. Ja to kocham, problemow zadnych.
Juz sie chyba przyzwyczailem, samochod duzy . Jak dla mnie jest ok. Super bedzie wtedy kiedy bedzie caly oszkolony. Ale.... Do tylu troszke gorzej na rogach, do przodu bez problemu.
Jak dla mnie wszystko pod reka. Zarowno przyciski uzywane do bierzacej jazdy jak i inne bajery, wszystko mam pod reka. Lacznie z przelacznikiem podgrzewanych tylnych siedzien dla lewej i prawej strony. Moim zdaniem OK
Posiadam klimatronik wiec co tutaj wiecej pisac. Idealnie latem, wspaniale zima. Uzywam Klimatyzacjie non stop caly rok. Lepsze powietrze w aucie zarowno zimowa pora jak i w gorace lato. Zima- ogrzewanie dziala prawie natychmiastowo, po przejechaniu okolo 1 km zaczyna dmuchac cieple powietrze. Generalnie wetylowane zapachy np. cos smierdzacego sie wylalo w bagazniku, to nie problem. Nie dociera to do kabiny, system wentylacyjny dziala wysmienicie.
Zona okresla XM tak, nie podoba mi sie z zewntarz ale przestrzen w srodku i pakownosc, oraz komfort nie spotkala w innym aucie. Duzo miejsca. Bagaznik, wozek dzieciecy + bagaze, sanki, narty dla calej rodziny nie stanowia problemu. Do tego zakupy itd. Miejsce jest. W srodku spokojnie mozna siedziac np z tylu pracowac na notebooku bez problemowo. Jeden znajomy ktory zakochany jest w Mercedesach po przejechaniu sie na tylnym siedzeniu okolo 100km spytal sie co to za auto gdyz pierwszy raz siedzial wygodnie nie dotykajac glowo do sufitu (a ma 198cm) i jechal wygodnie nie wadzac kolanami o przednie siedzenie. (ja jako kierowca 178cm)
Wyciszenie, hmm przy moim silniku jesli jedzie sie tak do 130-140km jest calkiem ok, jesli 150-160 to przy tym autoamcie mozna by sie pokusic o jeszcze jeden bieg ale przy standardowej jezdzie po autostradzie w moim przypadku to 130-140 jest super. Spokojnie slycham radia, moge porozamawiac przez tel. Dzieci ogladaja film. Jest. OK
Zawsze mozna powiedziec ze moglo byc lepiej z zuzyciem. Wiec dlatego 4. Ale biorac pod uwage moj styl jazdy, duzo po miescie, czasami na trasie, masa pojazdu itp. to ja jestem . zadowolony,
Sadze ze sotsunek ceny zakupowej do jakosci jest bardzo dobry i korzystyny w porownaniu do innych marek.
Z doribazgow to wymieniony jakis czujnik ostatnio od poduszek powietrznych przy siedzeniach. I to tyle.
Powaznych usterek nie mialem. Samochod nigdy nie stanal nagle na drodze. odpukac :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 132KM 97kW [l/100km]

9,1