Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

Grzegorz Chełmno n/Wisłą, 14 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik naprawdę jest jak dotąd bardzo dobry,brak gwałtownego przyśpieszenia przy wyprzedzaniu ,ale idzie się przyzwyczaić
Układ elektryczny : tu już francuzi w tym modelu się nie popisali zawodzą wskaźniki paliwa raz pokazuje rezerwa raz ponad stan i po włączeniu świateł obrotościomierz spada na zero,a w3szędzie już szukałem zwarcia i nigdzie nie widać
Zawieszenie : drążek skrętny trochę puka ,ale to napewno łożyska,a powiększym obciążeniu tego nie słychać
Inne : .
ogólnie samochód jest godny polecenia ze względu na niskie zużycie paliwa i jest dość przestrzenne dla siedzących z przodu jak i z tyłu trochę mały bagażnik ale w zupełności wystarcza
jak na razie brak jakiś wad,nie mogę narzekać.średnio robię nim około 1100 km miesięcznie i nie zawiódł mnie.oleju prawi nic nie bierze i nie ma jakiś wycieków.prócz przyśpieszenia to silnik ma naprawdę dobry
trochę denerwuje mnie wsteczny bieg,nie zawsze dobrze wchodzi.czasami muszę trzymać wsteczny by wszedł,a tak poza tym nie mogę narzekać
układ jezdny naprawdę ma bardzo dobry szczególnie przy większych prędkościach w wchodzeniu w zakręty
widoczność ma dość dobrą
jak na taki rocznik auta,to naprawdę bardzo dużo miejsca z przodu jak i z tyłu
mogło by być lepsze ale jak na ten rocznik to i tak ma bardzo dobre w porównaniu z innymi markami w podobnym roczniku
jak na takie auto to naprawdę godne polecenia za spalanie
jak na razie to auto spisuje się dobrze i nie zawiodło mnie
najgorszy mankament to jest elektryka w tym modelu,to im nie wyszło.wskaźnik poziomu paliwa pokazuje jak mu się chce raz ,że jest rezerwa po ponownym włączeniu silnika jest ponad stan.no i po włączeniu świateł obrotomierz spada mi na zero i temperatura płynu w chłodnicy po włączeniu świateł spada nie do zera ,ale spada
Citroen ZX Hatchback