Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

The RuNnEr, 12 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Auto tanie ale za to beznadziejne. Jedyny plus to chyba tylko zawieszenie. Dobrze trzyma się drogi, dobrze tłumi nierówności i to by chyba na tyle jeśli chodzi o plusy. Największym minusem jest silnik. Głośny jak skurczybyk. Chodzi nierówno, buda drży jakby miała się rozpaść. O ile w mieście da się przywyknąć to na trase nie radze nim jechać. Jest głośniej niż w Polonezie. Nawet dobre car audio nie zagłuszy wycia. Dynamika zerowa jak na silnik 1.4. Golf 2 1.3 jeżdzi o niebo lepiej. Biegi wchodzą ciężko, szczególnie jedynka. Na światłach nawet nie wrzucam na luz bo później ciężko wbić bieg. Do tego wajha lata jak oszalała, czasami mam wrażenie że bieg zaraz wyskoczy. Klakson w manetce. Kto to wymyślił?? Fatalne psujące się nawiewy. U mnie działa tylko w pozycji na szybę, wtedy leci i na osoby w środku. W lecie przy wyższych prędkościach potrafią buchnąć liście z kratek nawiewu. Nie polecam, Citroen ZX to totalne nieporozumienie. Miałem golfa 2 1.3 i był o niebo lepszy.
Kultura pracy silnika jest tragiczna. Na gazie nie chce w ogóle przyspieszać. V-max 130. Do tego głośny nierównomierny dźwięk silnika nieprzyjemny dla uszów
Biegi wchodzą fatalnie. Na światłach nie wrzucam na luz bo później ciężko wbić jedynkę. Lewarek skacze na wszystkie strony, czasami mam wrażenie że bieg wyskoczy
Tu nie ma zastrzeżeń
Jak to w małym aucie
Klakson w manetce to nieporozumienie. Jak jeździłem tylko tym autem to zapomniałem że coś takiego istnieje.
Wieje tylko na szybę, w innych położeniach nie działa. Grzeje dobrze ale latem potrafią liście wylecieć z nawiewów
Na przednich siedzeniach ok, ale z tyłu przy trzy drzwiowej budzie to tragedia
Nawet w Polonezie było ciszej. Wyje jak zarzynana klacz. O ile w mieście jeszcze da się znieść te wycie to na trasie jest tragedia, nie da się rozmawiać. Nawet dobre audio nie zagłuszy wszędobylskiego nieprzyjemnego wycia
Wącha 12 l gazu w mieście. Tras unikam ze względu na głośny warkot silnika
Fatalne auto
Psuje się prawie wszystko. Komputer od kiedy go mam nigdy nie działał, nawiewy tylko na szybę
Raz mi się zagotował. Remont głowicy

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

11,4