Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

alq, 19 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Niedoceniane autko, a naprawdę całkiem niezłe. pomimo kilku rzeczy, które bym zmienił, albo mnie denerwują, autko nigdy mnie nie zawiodło
Jak na taką pojemność całkiem nieźle radzi sobie z autkiem
problemy z III biegiem przy redykcji z V, na postoju I bieg czasem wyskakuje, i auto może zjechać jak stoi na pochyłym. Wsteczny też się sypie.
Bardzo fajne zawieszenie, niegdy nie miałem problemów z prowadzeniem i z zachowaniem toru jazdy, trochę za miękki ale za to ładnie wybiera nierówności poprzeczne.
perfekcyjna widoczność i niezłe wyczucie odległości również do tyłu(mam werję 3 drzwiowa)
Całkiem poręczny, mogło być lepiej. Ale dobrze się czuję w moim autku Ciągle mi coś w desce rozdzielczej skrzypi
Ogrzewanie- nienajgorzej, ale chłodzenie średnie
Może byc. Fotele nie trzymają na boki, oparcie za krótkie. W dodatku (mam werję 3 drzwiową) przy ostrym hamowaniu fotel kierowcy leci do przodu, jakiś zaczep się spieprzyl. W przypadku kraksy- nie za ciekawie by było
Kiepskie wyciszenie. Dałem mojego ZX do wyciszenia, ale nie za wiele to dało, dźwięk jest teraz trochę przytłumiony, ale jakoś bardziej męczy ucho. Więc nie polecam. Przed tym zabiegiem, pomimo, że był nieco głośniejszy brzmiał lepiej
Nie najgorzej
Jeżeli auto jest w dobrym stanie i bezwypadkowe, nie będzie sprawialo problemów. Polecam.
przy zegarach dwie lamki się spaliły )trochę ciemno), coś skrzypi, zacina się włacznik tylnych świateł od wstecznego, i czasem cofam po ciemku
brak poważnych usterek. Jak się o niego dba, to nie zawodzi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

6,9