Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

właściciel zx´a 1400 avantage, 19 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
będę największym szczęśliwcem jak uda mi się sprzedać to auto i kupić jakiegoś japońca - citroen zx to jeden wielki BADZIEW - ludzie opamiętajcie się - albo ja mam takie szczęście albo to auto to samochód dla majsterkowiczów
nie popadam w euforię - nie jest źle ale dobrze też nie jest - zrobiłem pełne uszczelnienie silnika ale nadal coś w nim stuka, wcześniej miałem dwa poldki - w nich silnik pracował pewniej ;) - przy obrotach od 2000 coś zaczyna stukać w silniku - w serwisie stwierdzili, że tak ma być - te silniki przy większym obciążeniu gdy dostają zapłonu na 4-tym cylindrze mogą dziwnie pracować - i tak właśniej jest
znowu o poldkach - w moim poldku może i skrzynia nie była najlepszą ale przynajmniej wszystkie biegi wchodziły rewelacyjnie - tutaj niby źle nie jest tylko dlaczego wsteczny zgrzyta (nie zawsze) i dlaczego 5-ka wchodzi tak daleko
to chyba najlepsze czego doświadczyłem w tym aucie - na początku trudno było się przyzwyczaić - teraz trudno będzie się odzwyczaić; jedna uwaga - strasznie prowadza na koleinach ale komfort rekompensuje wszystkie niedostatki
niby ładnie przeszklony ale do tyłu widać kiepsko - tylne okienka w wersji 5-cio drzwiowej bardziej przeszkadzają niż pozwalają lepiej widzieć
przełaczniki wokół wskaźników to zdecydowanie najsłabsza strona deski rozdzielczej - w ogóle nie widać czy świecą czy nie - duży minus - poza tym OK
wentylacja OK - ogrzewanie - działa - niestety tylko na najwyższych ustawieniach
duży plus
jak w poldku - powyżej 120 km/h ... jak w poldku - szyberdach szumi, szyby też, ale z drugiej strony w jakim aucie tej klasy z 1995 r. jest lepiej ??
żałuję, że założyłem gaz - na benzynie po trasie nigdy nie spalił więcej niż 7 l/100 km - z reguły mieścił się w 6,3 l /100 km; w mieście mieścił się w 6,45 l - max to 8 l/100 km - gaz wszystko zniweczył - chyba go zdemontuję !!
wyrzuciłem w błoto ponad 11.000 zł - poldkiem jeździło mi się dużo lepiej
fatalnie - zamki to największa bolączka tego auta - ja już nie mam siły - jak uda się bez problemów otworzyć drzwi to potem nie można ich zamknąć bo zamki nie łapią - dzisiaj urwał się przycisk od zamykania od środka - piszę to wszystko zimą - serwis citroena poprawiał to już dwa razy - efekt mizerny - latem problem nie występował - uważam, że to nie jest auto na nasze warunki atmosferyczne, poza tym ciągle palące się żarówki - elektryka to również jedna z największych bolączek
tu jest lepiej - zawieszenie i silnik jak narazie sprawują się dobrze - na początku był problem z paskiem rozrządu (ale to normalka - auto z Niemiec - 95000 km) i uszczelnieniem silnika - teraz już wszystko jest ok

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

7,3