Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

marszal3@wp.pl, 19 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1991
Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
dobry samochod dla ludzi ktorych nie stac na opla vectre i astre, mniajsze pieniadze a wiekszy luksus lepsze blachy, lepsze osiagi czesci w podobnej cenie mniejszy dostep do czesci to jedyny minus,
1,4 dosyc dobre osiagi nie rakieta ale jak dla mnie wporzadku, bierze olej moze byc podobno spowodowane instalacja gazu, pozatym bez zastrzezen
czasem problemy ze wstecznym nie zawsze chce weisc ale ogolnie ok
przednie zawieszenie koncowki sworznie drazki to wymienilem
bardzo dobra widac wszystko
wszystko na swoim miejscu
cieplo
z przodu super, z tylu troche wysokie siedzenia powoduja problemy z wsiadaniem trzeba sie przyzwyczaic
silnik troszke zaglosny jak disel pozatym ok
koncowki 35zl sworznie 55zl drazki 60zl pasekrozrzadu 60 zl rolka 100zl czesci nie sa drogie czasem ciezko dostac do mojego modelu na drazki czekalem dwa dni , moje auto przerobilem na gaz pali 7l po trasie w miescie ok 9 zima, latem nie testowalem ale ogolnie pali malo
moj samochod kosztowal mnie 6 tys ma przejechane obecnie 177 tys , robje nim ok 4 tys miesiecznie musze powiedziec ze dlugo sie zastanawialem nad kupnem ale nie zaluje za te pieniadze odpadaja wszystkie ople astry i vw golfy zwinny silnik ekonomiczny przy tym duza przestrzen 5 cm szerszy od astry, mam tez astre 1,4 ale wole zx jest bardziej elastyczny mniej awaryjny i TANSZY!
przy mrozach -5 po otwarciu nie domykaja sie drzwi, pod maska gdzieniegdzie pojawia sie rdza, blachy sa ocynkowane i za nie 5 ani sladu korozji, podwozie lekko jedynie, o wiele lepszy niz wolkswagen golf II , majac wybor wybralem ZX i jestem zadowolony bardzo
w zime pali za pierwszym razem

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

7,9