Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

^ziki^ (Kalisz), 17 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Auto przynajmniej dla mnie rewelacyjne, jestem młodym kierowcą i naprawde prowadzi się super, dynamiczne, oszczędne, pokonywanie ciasnych zakrętów przy skretnej tylnej osi to pestka. Poprostu super. A tak na marginesie moj brat ma zx-a rocznik 92 przejechane ma juz prawie 350 tyś km i w silniku jeszcze nic poważnego mu sie nie stało i przy takim przebiegu spala mu 6,5 l gazu na 100 km. Polecam
Jeśli chodzi o silnik to ja jestem w 100 % zadowolony. Wystarczy wymianiać podstawowe rzeczy takie jak (świece, filtry, olej,płyny) i napewno wszystko bedzie ok. Ten silniczek różni sie znacznie od innuch 1,4 bo jak wiadomo maja one zdolności to spalania dużych ilości paliwa ale nie w zx-ie moj pali przy jezdzie 90-110 cos w tych granicach 6L gazu na 100 km. Jest to rewelacyjny wynik. Planuje zejść do 5 może sie uda ;) , jeśli chodzi o elastyczność to po zamontowaniu strumienicy naddźwiękowej wydechu i magnetyzerow jest poprostu rewelacyjnie.
Skrzynia jest ok. W moim autku słychać tylko turkotanie jakiegoś łożyska w skrzyni a pozatym wszystko luz bluz.
Bardzo komfortowy samochód, może czasem troche za miekki ale za to można czerpać przyjemność z jazdy po przejechaniu 500km prawie nie czuć zmęczenia. Nie mam wspomagania a kreci sie jakby było. Same superlatywy.
Nie narzekam. Mimo wzrostu prawie 2m.
Dużo miejsca w środku.
Czasem denerwujące jest to, że nie da sie całkowicie odciąć dopływu powietrza do środka.
Nawet osoba ze sporą nadwagą może bez problemów podróżować. Zaletą sa w 3 drzwiowym wielkie wrota;) ktore są naprawde ogromnym + jeśli wozi sięstarszą osobę która ma problemy z wsiadaniem do samochodu porpsotu komfortowe rozwiązanie.
Niestety wyciszenie w mojej wersji (Premiere) jest takie sobie powyżej 100 km /h jest dość głośno.
Przy magnetyzerach na wężu od gazu, strumienicy wydechu, świecach brish EQUEME spalanie 6L gazu na trasie po mieście nie wiem cos w granicach 9 /10 zalezy od jazdy przy naprawde ostrej spalanie nie przekracza 10 mowie o gazie.
Ja za mojego zx-a zapłaciłem z opłatami 3200, wcześniej miałem maluch sprzedałem go za 900 zł dołożyłem troche i mam super samochód, nie zamienił bym go na żaden inny, następny to bedzie też zx tylko wersja 2.0 16V Pozdrowienia dla wszystkich urzytkowników. Ps. Jeżeli ktoś mówi, że auto mu sie psuje i narzeka na okrągło to powiem tak jeżeli ktoś jest 1 właścicielem to na bank nie narzeka a jeżeli którymśz kolei to stan samochodu zależy od poprzedników. Pozdro

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

7,9