Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

wujek_pawel, 13 lat temu
Silnik 1.9 D 68KM 50kW
Rok produkcji 1996
Citroen ZX Hatchback 1.9 D 68KM 50kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : mam tu na myśli komfort )
Zawieszenie
Karoseria : korozja
Za tę cenę ciężko byłoby chyba znaleźć coś lepszego
Wiadomo, że po takim silniku nie ma co się spodziewać niesamowitych osiągów, ale nawet daje radę :) Przy wyższych obrotach dosyć głośny.
W zasadzie żadnych zastrzeżeń, biegi zmieniane są precyzyjnie. Tylko czasami są kłopoty z wbiciem wstecznego, ale nie uważam tego za problem :)
Trzymanie drogi nie jest zabójcze (jak to we francuzach), ale za to komfort jest niesamowity :) Ideał na polskie drogi :)
Wszystko na swoim miejscu, brakuje tylko zamykanego schowka.
Nie jeżdżę z tyłu, więc sam nie wiem, ale wiozłem parę razy dość wysokich kolegów i nie narzekali na ilość miejsca. Z przodu miejsca aż za dużo :)
przy wyższych prędkościach potrafi robić się dość głośno.
Tutaj idealnie - niezależnie od tego, jak bardzo go cisnę, nie udaje mi się uzyskać zużycia większego niż 7l :) raz udało się uzyskać na trasie zużycie poniżej 4, ale generalnie przy jeździe mieszanej oscyluje ok 5l/100.
Wiadomo, że samochód z takim przebiegiem nie będzie idealny, ale usterki zdarzają mu się bardzo rzadko.
Największy problem jest z szybko zużywającym się zawieszeniem i korozją, która lubi się pożywić na karoserii cytrynki. Jednak przy takim wieku i przebiegu i tak niezawodność jest na bardzo wysokim poziomie.
Citroen ZX Hatchback