Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

michał.gd, 18 lat temu
Silnik 1.9 D 68KM 50kW
Rok produkcji 1997
Citroen ZX Hatchback 1.9 D 68KM 50kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
jest dużo wygodniejszy i większy w środku niż np. vw jetta(niedawno ściągnięta z usa).myślę, że jest też tańszy niż jakieś golfy III.może części są troche droższe ale ....
troche za słaby.przydało by sie pare koników więcej.dosyć elastyczny
często jakieś dziwne odgłosy przy zmianie biegów.czasami szukam 6-biegu;)
jest b.miękki ale dobrze sie trzyma w zakrętach.troche trwało zanim sie do tego przyzwyczaiłem.mogły by być lepsze hamulce
mogły by sie siedzenia rozkładać do końca.deska obleci
nie ma co narzekać.może mogło by lepiej dmuchać na boczne szyby
z przodu jest ok.siedzenia dobrze trzymają w zakrętach.z tyłu kanapa jest wygodna ale jest troche mało miejsca na nogi
silnik jest głośny ale po dodaniu paru mat tłumiących jest lepiej.po przejechaniu 700km troche szumi w głowie.często słychać szumy od wiatru(w okolicy lusterek bocznych).na dużych dziurach skrzypią plastiki
w miście zimą ok.6,7/100 a w trasie 4,8 jadąc do 90km/h i ok.5,2 do 120km/h w pięć osób z bagażem.nie jest żle
trudno mi to ocenić.jakbym miał teraz kupić to kupiłbym jakiś większy
częste usterki elektryki(czasami samo sie naprawia po jakimś czasie).mniej więcej raz w roku trzeba wymnienić łączniki stabilizatora(stukają).czasami warto zajrzeć i wyczyścić sitko przy pływaku(ciężko sie odpalało i szarpał).po 5 latach nie zaglądania tam można sie wystraszyć(jakby jakaś meduza sie przukleiła)
po 180000km padły poduszki na tylnym wózku(troche to drogie).po 250000 skończyło sie sprzęgło(najpierw szarpało na zimnym silniku).niedługo po kupnie zerwał sie silnik(ścieło śruby z łapy przy rozrządzie)jakiś paprak wkręcił zwykłe(nie wzmacniane)i jeszcze nie wszystkie.a ja chciałem tylko szybko przeskoczyć skrzyżowanie.niestety nie dało rady

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 68KM 50kW [l/100km]

5,7