Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Citroen ZX Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Dzięki turbinie jest oszczędny i ma lepsze przyśpieszenie
Nie miałem lepszego samochodu. Daję tylko i wyłącznie 4/5 ze względu na drobne, uciążliwe fabryczne mankamenty samochodu np. te linki od klapy i bak po stronie pasażera.
Jak na diesla to bardzo dobry silnik. Jeśli chodzi o pracę silnika to nie ma co porównywać do benzyny. Tego typu diesel będzie zawsze głośniejszy od benzyniaka. Ale jeśli chodzi o spalanie to jestem bardzo zadowolony 5,5l/100 km. Samochód stworzony do dalekich tras i podróży, a także dla osób uczących się jeździć.
Przez pierwsze kilometry, szczególnie zimą troszkę ciężej chodzi. Po za tym nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie oczekujmy od tego samochodu cudów. To jest autko 13 letnie
Do normalnej jazdy bardzo dobry. Jeżeli ktoś szuka sportowego samochodu to źle trafił
Jedynie do bocznych lusterek mogę się przyczepić. Ale nie zmniejsza to tak komfortu, żebym nie polecił tego samochodu. Trzeba się przyzwyczaić
Jak francuz. Kwestia przyzwyczajenia
Nie mam zastrzeżeń. Bardzo dobra cyrkulacja powietrza.
Jestem przeciętnego wzrostu człowiekiem i miejsca mi z przodu nie brakuje. Fotel kierowcy ma wiele regulacji: opuszczanie lub podwyższanie fotela, pionowa regulacja kierownicy
Jak na diesla to świetne. Silnik diesla zawsze będzie głośniejszy od benzyny. Ale przy wyższych obrotach silnik wydaje przyjemne dla ucha odgłosy. Mam wymieniony tłumik na inny. Jest troszkę bardziej sportowy od standardowego i ładniej się prezentuje.
Bardzo oszczędny silnik. w trasie robię 200/250km na 10 litrach ropy. Jak jeżdżę trochę szybciej niż znaki nakazują to zrobię 200km, ale i tak to nie jest dużo. Wychodzi 5 litrów na setkę. W najgorszym wypadku spali 5,5l. W mieście pewnie litr, dwa więcej spali.
Doskonały i oszczędny samochód za tą cenę. Ja za swój dałem 350 Euro. Śmieszna cena. Części też są tanie
Jak dotąd nie miałem żadnej drobnej usterki. Jeden minus to linki od klapy bagażnika - przytrzaskuje się je podczas zamykania, ale to nie usterka. Nie którzy kierowcy pasy przytrzaskują przy wysiadaniu.
Wymieniałem tylko hamulce, ale jak na taki przebieg to chyba normalne :-)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

Citroen ZX Hatchback