Ocena kierowcy - Daewoo Evanda

Daewoo Evanda 2.0 131KM 96kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wydaje się być trwałe
Karoseria : Z reguły 16letnie samochody rdzy brak
Silnik : Jest ok prosty w obsłudze
Samochód za małe pieniądze dobry kupiłem go za 5500zl bez gazu(oczywiście gaz zamontowalem od razu po kupnie 2100zl stag qubox) przejechałem nim 8k km póki co nie robiłem nic oprócz okresowych rzeczy typu rozrząd klocki filtry oleje
Silnik jest sam w sobie ok jeśli należycie się go traktuje, nie jest to samochód do szpanowania kto pierwszy ruszy z pod świateł tylko bardziej do spokojnej dostojnej jazdy coś jak Mercedes dla mniej zamożnych ;) Bierze triche oleju ale to pewnie przez gaz...
Jest ok wsteczny czasem ma opór albo zgrzytn ie jak się chce szybko go wrzucić po za tym jest ok
Trzyma się jak dzidziuś cycucha :D chociaż czasem na ostrzejszych zakrętach z większą prędkością jest uczucie jakby tył uciekał ale ucieka nie ze traci kontakt z podłożem tylko amory do góry za bardzo idą ;)
Ogólnie nie gnije ale ja akurat trafiłem na taki do dopieszczenia lakierniczego i lekkich poprawek małe purchle rdzy bez tragedii po za tym malina podłoga zdrowa progi chyba też podnosi się ;p
Do przodu jest ok do tyłu opadające klapa.. Warto wyposażyć samochód w kamerkę cofania albo przynajmniej czujniki
U mnie muszę to przejrzeć nie grzeje tak jak bym chciał ;) klima automatyczna działa bez zastrzeżeń
Miejsca jest bardzo dużo i dla kierowcy i pasażerów
Do 120km/h jest ok powyżej da się przeżyć dużo zależy też od opon moje zimowki maja podobno 72db więc nie ma się co dziwić
Zestaw filtrów z olejem to 170 zł lepsze tarcze przód 300zl klocki TRW płaciłem 100zl drogie są tarcze kotwiczne na tył około 400zl szt tulejko czy sworznie w granicach 50 zł szt lepsze firmy (ceny allegro)
Bardziej wypasionego samochodu w tym roczniku i za tą cenę ciężko znaleźć chyba że kia magnetisd
Głośniki to tragedia przynajmniej u mnie po za tym do małych rzeczy nie mam się co czepiać :p
Żadnych poważnych usterek póki co

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 131KM 96kW [l/100km]

12,3