Ocena kierowcy - Daewoo Kalos Hatchback

Kalos A.D., 13 lat temu
Silnik 1.2 i 72KM 53kW
Rok produkcji 2004
Daewoo Kalos Hatchback 1.2 i 72KM 53kW 2002-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Zaskoczyło mnie to, że pomimo opinii jakie krażą o Deawoo to jest naprawde dobry samochód.
Auto oceniam na mocna 4. Posiadam go 3 miesiące. Silnik wiadomo nie jest zabójczo mocny, ale daje rade. Za takie pieniądze auto warte uwagi. Nie można się sugerować marką, bo to przeciez Chevrolet Aveo produkowany przez Deawoo na licencji GM. Jak ktoś szuka malego auta, który pali mało, za niewielkie pieniądze - to jest dobry wybór.
Silnik 1.2 nie dysponuje dużą mocą, dlatego jazda szczególnie przy obciążonym bagazniku jest ciężka. Wyprzedanie przy większych prędkościach może być trudniejsze. Silnik jednak dość dobrze przyspiesza przy mniejszych prędkościach.
Skrzynia biegów dość precyzyjna, nie zdarzyło mi się aby wrzucić zły bieg. Problem pojawia sie przy biegu wstecznym, gdyż nie zawsze wskakuje. Przy włączaniu wstecznego słychać delikatne zgrzyty.
Nie mam wiekszych zastrzeżeń. Prowadzi sie dobrze
Widoczność przez przednia szybę jest dobra. Gorzej jest z tyłu, ponieważ widać nie za wiele. Lusterka boczne odpowiednie, spełniaja swoją rolę.
Wszystko jest pod reką, sterowanie jest wręcz intuicyjne.
Klimatyzacja działa bez zarzutu. Kiedy potrzeba szybko mozna ochłodzić lub ogrzać kabinę.
Miejsca z przodu jest dużo. Mam 2 metry wzrostu, a jazda tym samochodem nie jest dla mnie uciążliwa, mieszczę się bez problemu. Za mną także zmieści się nie wysoka osoba, lecz dluższa podróz może być uciążliwa. Pojemność bagażnika jak na tą klasę jest wystarczająca.
Pracującego silnika na wolnych obrotach praktycznie nie słychać. Jednak przy wyższych obrotach silnik daje o sobie znać.
Przy tej pojemności silnik nie może byc paliwożerny. I to najwieksza zaleta tego samochodu z tym silnikiem.
Stosunek ten bardzo dobrze wypada na korzyść Kalosa. Auto wykonane przyzwoicie, z dobrym wyposażeniem (ABS, 2xPP, el.szyby, reg. kierownicy, klimatyzacja)
Na szczęście takich nie było i mam nadzieję, że nie będzie.
Także nie było poważnych usterek i oby tak zostało

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 72KM 53kW [l/100km]

6,3