Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Hatchback

Mariusz Trebicki, 19 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2002
Daewoo Lanos Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Jak za taka cene to Supeer
Kultura silnika jest dobra , cicha praca , choc z praca na biegu jalowym to czasami na zimnym cos skacze i nie rownomiernie pracuje . Osiagi nie najgorsze w porownaniu z innymi autami w tej cenie . Dla mnie silnik rewelacja , choc tylko 1,4 i 75 KM pod maska ;)
Jak na razie bez problemow , kazdy bieg wchodzi jak trzeba , choc dwojka troche ciezko ale to chyba w kazdym autku ( jezdzilem w Renault Clio , Peugeot 206 i tam bylo to samo )
Jak na razie mnie nie zawiodl na ostrych zakretach trzyma sie drogi ale tylko na dobrych oponach , bo na fabrycznych Debica Vivo to beznadzieja , w czasie deszczu potrafi zarzucic . Teraz mam juz Navigatory i jest EXTRA !!!!! . Troche sie za bardzo slyszy halas dziur , ale i tak z tego co wiem zawieszenie jest bardzo wytrzymale na nasz uliczny ser szwajcarski
Z przodu rewelacja , widok jak z wysokiej gory , nawet dlugi przod nie przeszkadza , choc przednie slupki troszeczke ograniczaja widok z boku dla kierowcy . Co do tylu to jednak lusterka zwnetrzne sie przydaja przy parkowaniu ;) .
Jest dobra jak na taka klase auta i za taka cene , chcociaz moznaby sie troche bardziej postarac o wykonanie
Zima z ogrzewaniem nie ma problemu , szybko sie nagrzewa i czasami jest za goraco ;) . Latem natomiast trzeba czasami opuscic szybke bo zimny nawiew nigdy nie wystarczal i nie wystarcza ;)
Jechalem w 5 osob na mazury i powiem ze byli to troche wiecej niz normalni ludzie . Bez problemu sie pomiescilismy a ja nie mialem trudnosci z prowadzeniem pojazdu ;)
Troszeczke taki nie przyjemny trzask przy zamykaniu drzwi , poza tym wczesniej juz opisany halas zawieszenia jak przejezdza sie po nierownosciach . Czasami zdarza sie slychac jakis malutki halas spod deski rozdzielczej ( jakis skrzypiacy plastik ) ale muzyka potrafi zdzialac cuda ;)
Powiem krotko na benzynie - w trasie okolo 7l/100 km - w miescie 8-9l/100 km na gazie - w trasie przejechalem na pelnym zbiorniku 35 l 530 km co daje okolo 6,6l/100 km przy predkosci 90-110 km - w miescie po Warszawie spala mi jakies 8,5-9,5 l/100 km zaleznie od pory roku
Cena .......za taka klase i niezawodnosc to rewelacja
Jak na razie place tylko za przeglady serwisowe oraz za paliwo ;)
Troszeczke problemow z instalacja gazowa a dokladniej niemile strzaly w tlumiku oraz czasami zdarza sie ze na zimnym silniku potrafi zgasnac ( ale tylko po przelaczeniu sie na gaz )

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Daewoo Lanos Hatchback 1.4 i 75KM 55kW