Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Hatchback

Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: 5 lat
Daewoo Lanos Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Trwałość, przejechałem tym autem ponad 180 tyś, NIGDY nmie niezawiodło. Po takim przebiegu i 5 latach eksploatacji niewidzę znaczącego "zmęczenia" auta. Może maiałem szczęście i mam sztuke składanę przez pedanta, ale znam wielu użytkowników lanosów - zdania o tym aucie mają podobne
Ekonomia i trwałość to podstawowe zalety tego auta. w modelu 1.4 próżno szukać luksusu - klimy, elektryka, ale może właśnie dlatego, że pozbawiony jest wszelakich bajerów jest tak niezawodny.
Silnik ma moc 75 KM i trochę ponad 100 Nm momentu, nie należy spodziewać się po nim doskonałych osiągów w zakresie elastyczności czy przyśpieszeń. Jednak uważam, że jest to bardzo dobra konstrukcja do "zagazowania", nie czuję aby stracił na mocy, czy elastyczności, jest nawet trochę cichszy. Silnik jest przede wszystkim trwały i do przemieszczania się z punku A do punktu B jest wystarczający. Bezproblemowa eksploatacja na gazie uwarunkowana jest częstą wymianą świec i przede wszystkim kabli - zauważyłem że przewody silikonowe nie są najlepsze, zwłaszcza w wilgotne dni.
Jest!! ma 5 biegów i przy spokojnym traktowaniu działa bez zarzutu. Do sportu sie nie nadaje, nie lubi szybkie zmiany przełożeń - oznajmi to odpowiednim dźwiękiem.
Jest dość miękki, ale w miarę stabilny.
Uważam, że bez zarzutu, ma dość spore lusterka, co nie jest standardem ( np skoda fabia)
Mam dość długie ręce i zawsze wszystkiego dosięgnę. Rozwiązania są dość standardowe, więc nie ma problemu z obsługą pokręteł i guzików, których nie ma zawiele.
Ogrzewanie bez zarzutu, wentylacja - w upał nic nie pomaga :), głośno pracuje.
Dla kierowcy miejsca dużo, ale wtedy pasażerowie z tyłu mogą narzekać.
Generalnie jest nie najgorzej - hałasują przede wszystkim drzwi - nie ma w nich wyciszenia, poza plastikiem od wewnątrz. Dłuższa jazda z prędkościami 140-150,pozostawia w uszach lekki szum na jakiś czas :).
Ekonomia - to bardzo mocna strona tego auta. Zużycie paliwa zależy oczywiście od stylu jazdy, możliwe jest uzyskanie około 8 l/100 km gazu. Ceny części są naprawdę niskie, ale warto popytać w kilku miejscach - różnice mogą być spore. Konstrukcja auta i silnika jest dość prosta, więc dobry mechanik bez specjalistycznego sprzętu jest w stanie dokonać większości napraw, w ASO ceny są sporo wyższe.
Uważam to auto za wzór tej kategorii.
Nie mam uwag!!!!. Zdarzały się oczywiście drobne usterki - przestało działać pokrętło zmieniające położenie nawiewu,wymieniłemjuż termostat itp... jednak żadna z usterek nie powtórzyła się 2 razy.
BRAK

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]