Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Hatchback

Silnik 1.5 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Lanos Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Po prostu cudownie się jeździ jeżeli ktoś nie ma za dużo kasy wprost wymażona marka. Mam wyposażenie SE czyli klima,elektryczne szyby, wspomaganie kierownicy, regulowana kierownica
Silnik : po zainstalowaniu instalacji lpg musiałem wymienić pokrywę zaworów na aluminiową i jest 100% ok./pokrywa z tworzywa "puszczała" uszczelka co jakieś 10-15 tyś. km zalewało świece i strzelało w filtr powietrza/
Układ elektryczny : przy instalacji lpg wymiana /obowiązkowo w tej marce/ co 8-10tyś. km świec zapłonowych , a co 15-20tyś. km przewodów zapłonowych
Inne : gdyby nie instalacja lpg to cudowne autko bezawaryjne
Silnik pracuje cicho i bardzo elastycznie, potrafi ruszyć nawet z 5 bez szarpania i jechać nawet bez dodawania gazu na 5 z prędkością ok. 40 km/h. Również fajnie przyśpiesza przy wyprzedzaniu zdecydowanie najlepiej na 3 biegu: po prostu wciska w fotel. Jako ciekawoskę podam że jechałem w cztery osoby na autostradzie 200km/h!!! /na benzynie jak miał 25tyś.km przebiegu/
Żadnych problemów. Pracuje cicho i płynnie zmienia się biegi.
Jeżdżąc 80% na trasie udało mi się dojechać 205 tyś. km bez żadnych napraw i wymian. Dopiero przy w/w przebiegu wymieniłem lewe przednie łożysko i sworzeń dolny lewego wachacza.
doskonała z każdej strony
Wszysto na swoim miejscu i we właściwym formacie.
Bez zastrzeżeń. Wspaniale i szybko ogrzewa. Klimatyzację sprawdziłem po 4 latach i nie było potrzeby uzupełniania. W pierwszym roku użytkowania zatykała się rurka od skraplania i ciekła woda do środka. Okazało się że jest za długa i w serwisie daewoo po skróceniu jak ręką odjął do dzisiaj. Jazda w temperaturze zewnętrznej nawet 40 stopni w cieniu w miescie nawet w korkach przy używanej klimatyzacji nie powoduje podniesienia temperatury silnika nawet o jedną kreskę!!!
Tutaj w tym temacie bezproblemowo nawet dla tak dużego faceta jak ja. /186 cm wzrostu i 125 kg wagi/
Na tą klasę auta jest b.dobre chociaż po zmianie opon na zimowe zawsze słychać lekki szum.
Pierwsze 120 tyś. km jeździłem na benzynie najniższe spalanie przy oszczędnej delkatnej jeździe 5.2l/100km!!!! przy normalne jeżdzie 7.5l/100 km przyjeździe na autostradzie ze stałą prędkością 160-180 km/h 9.5l/100km Po żałożeniu instalacji gazowej min spalił przy oszczędnej jeździe 7 litrów na 100km a przy najbardziej wyżyłowanej jeździe 10l/100km przy 220 tyś. km zmieniłem parownik i pomimo różnych regulacji pali odpowiednio w każdej kombinacji 2 litry więcej.
Nie miałem żadnych problemów.
Wszystko ok.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 100KM 74kW [l/100km]