Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Hatchback

spike, 18 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Lanos Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Auto nie jest takie złe jak więszkość sądzi. Nie lubią go tylko za to że trochę obciach mieć Daewoo. Auto nabyłem w troche dziwnych okolicznościach tzn - za długi (koniec szczegółów) osobiście na pewno bym go nie kupił. Szkoda że było tak tanie w zakupie bo pewnie miałoby znacznie lepszy image. Nie ma się jednak co przejmować. Ważne jak ktoś jeździ nie czym.
Czasem się zastawiam gdzie jest te 100 KM, szczególnie jak przesiadam się ze znacznie słabszej Fabii. Kulutra pracy niska. Próbowałem świece NGK i to samo. Trójka jest elestyczna. Pozostałe biegi znacznie gorzej. Jedynka w miarę mocna ale niespodziewanie - odcina paliwo.
Drugi bieg to jakaś pomyłka, strasznie mały zakres prędkości, często przy skręcie redukuję na 3 a nie na 2 bo auto znacznie lepiej przyspiesza. Czasem problemy ze wstecznym ale ogólnie nie jest źle.
Jak padną amortyzatory to zmienię na jakieś ludzkie (jeżeli wcześniej go nie sprzedam) bo na fabrycznych trochę za bardzo kołysze na boki. Ale porównując do Fabii którą często jeżdzę jest znacznie bardziej komforotowo w Lanosie. Do 160 km/h Lanos prowadzi się całkiem dobrze.
Jest OK. Ale jeżdzę dośc szybko i dwa razy o mało nie skasowałem przy skręcie w lewo pieszego na przejściu (osoba które idzie z lewej strony na prawą) jest takie dziwne martwe pole na lewym słupku (albo ja jakoś nienormalnie siedzę).
Otwieranie szyb pomiędzy fotelami to trochę absurd ale po 90 tys km uważam że można to nawet polubić ;). Denerwuje mnie że wycieraczki włącza się do góry a nie na dół. Brak regulacji wysokości fotela. Reszta jest OK.
Trochę paruje podczas deszczu, w zimie długo się nagrzewa i niestety nie ma klimy - ostatnie moje auto bez tego wynalazku.
Z przodu jest OK. Nie jestem wielkoludem więc z tyłu jeździ moja żonka z dzidzią i nie narzekają nawet na trasach do Chorwacji.
Nie jest dobrze, a odkąd ukradli mi radio to jest jeszcze gorzej. Lanos nie ma fajnego dźwieku silnika. Coś jakby Polonez ale 10 razy ciszej. Oponki mam teraz nawet niezłe (ciche) więc dzwięk silnika i szumy powietrza trochę wkurzaja.
Nie mam gazu i nie chce aby nie było jeszcze gorzej niż jest. Tzn w zimie na mieście jak smok w trasie pali pewnie w okolicach 8 ale trzeba jeździć delikatnie. Ja tak nie jeżdzę i zawsze liczę 10 L na setkę w ruchu mieszanym. Czyli 450 km na baku. Raz zabrakło mi paliwa - ale wtedy akurat zepsuła mi się kontrolka rezerwy. Podobne auta palą podobnie. Przeglądy i częsci są super tanie, a przez 3 lata były za friko.
Cena bardzo dobra. Jakość jest OK. Ale dobrze że padło Deawoo bo te ich fabryczne serwisy były tragiczne.
Na drobiazgi nie zwracam uwagi. Coś trochę stuka w prawych drzwiach (mocowanie cięgień do otwierania drzwi??)itp ale kto sie tym przejmuje.
Miałem przez 70 tys problemy z pompą wodną i paskiem. Smarowali, wymieniali paski, napinacze, 2 razy pompę (albo tylko udawali że wymieniają), cały czas coś zgrzytało na wolnych obrotach. Po naprawach przez 3 miesiące było OK a potem znów to samo. W końcu po gwarancji DUP.. rąbneło coś tak że myślałem po aucie. Holowanie,okazało się że zatarła sie pompa i o mało nie urwało paska. Naprawił mi znajomy, kupił dobrą nową pompę, pasek, napinacz i jest OK. Innych kłopotów nie miałem. Jakieś drobne naprawy zawieszenia (po gwarancji) - nawet nie pamietam co.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

9,7