Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Hatchback

Radek, Gliwice, 17 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 2000
Daewoo Lanos Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Bardzo przeciętnie. Ogólną ocenę burzy wysokie spalanie, praktycznie zerowe ogrewanie co w zimie naprawde daję się weznaki, tandetne plastiki użyte do wykończenia wnętrza, które całyczas skrzypią, trzeszczą i pozatym bardzo łatwe je zarysować. Na tle rywali typu astra I, Fiat Brava, Peugeot 306 citroen Xsara to Daewoo pod względem wykończenia wnętrza jest dalejo w tyle.
Silnik przy zasilaniu gazem LPG, po kilkudziesięci przejechaniu na gazie kompletnie odmawia pracy na benzynie. Konieczność wymiany wtryskiwaczy. Niepolecam montowania gazu. Te 100KM odczuwa się dopiero po przekroczeniu 3500obr. i tak do 6500 się kręci, ale wtedy spalanie w granicy 13-15/100km. Typowo japońska charakterystyka silnika.Elastyczność dosyć dobra.
Skrzynka ok, biegi wchodzą bezproblemu niezależnie czy jest -15 czy +40 hehe:)Hydrauliczne sprzegło w zasadzie jest bezobsługowe.Trzeba tylko wymieniać okresowo płyn w ukł. Hamulcowym
Po wymianie wszystkich silentbloków, gumek i łączników zawieszenie jest ok.Przyczyną jest stan naszych dróg a nie wina w tym przypadku auta. Tłumienie nierowności ok.Należy pamietać ze nie jest to zawieszenie wielowahaczowe, więc zawsze je będzie słychac po przejeżdżaniu nierówności. Przy 114tyś amortyzatory mają 85% sprawność co w przypadku naszych "prostych dróg" jest wynikiem bardzo dobrym.
Wszytko byłoby ok, gdyby nie fakt że słupki A są tak szerokie i nisko pochylone że ja przy wzroście 175cm niewidze z odległości 20m. samochodu klasy średniej, że o kompaktach to już niewspomne.Jedyne pocieszenie to to,że przy zderzeniu czołowym może będą bardziej wytrzymałe.Podsumowując, widoczność z przodu na boki niezadobra, ale do okoła auta ok.
przełączniki są pod ręką i w dobrym zasięgu. Kilka schowków pozwala na poukładanie przedmiotów, żeby się nie pałętały po wnętrzu auta.
Ogrzewanie bardzo słabe, nawiewu na przednią szybę to prawie wogóle niema!!W zimie odparowanie przedniej szyby zajmuje conajmniej 15minut. Ogrzewanie wnętrza także bardzo długo trwa.Dotego zacinające się i wykonane ze słabego plastiku cięgna regulujące nawiew powietrza. Wymienialem już 2 razy i nic niepomogło:(Żimne powietrze też bardzo słabo przewietrza wnętrze latem. Ogólnie to wentylacja i ogrzewanie jest złe:(
Z przodu i z tyłu przeciętnie przy wzrośie 175cm. Przy wyższym kierowcy, z tyłu robi się ciasno. O 5 pasażerach w dalekie trasy można zapomnieć.
Jakie wyciszenie!!Po zdjęciu boczków drzwiowych przerzyłem szok. Żadnej pianki wyciszającej. Goła blacha.Na forum lanosa piszą że auto jest dość dobrze wyciszone.Ciekawe z której strony.Mam je od nowości więc wiem ze żadnego wyciszenia niebyło. W porównaniu z Fiatem Punto I to tam jest naprawde cicho.
Ceny części i dostęp do nich jest dobry. Przeglądy niekosztują sporo, podwarunkiem ze się omija ASO Daewoo. W szczególności odradzam ASO w Gliwicach "Daewoo Oreńczuk" Ceny wyższe niż w ASO Mercedesa a dotego oszukują. Napisali w fakturze że wymienili świece poczym okazało się że wszystkie są stare!!!!:(Generalnie jak się przestrzega terminów wymiany rozrządu,oleji itp. to auto się nie psuje. Spalanie za to jest bardzo wysokie jak na pojemność 1,5l.
Tutaj Daewoo jest nie do pobicia. Teraz za egzemplarz tak jak mój z 2000r. trzeba zaplacić 12000zł. Za tą cene kupimy astre I Z 1997r, fiata brava 1998 itp.Daewoo kusji klientów bardzo tanią ceną zakupu. I tak jak ja dałem się skusić, tak pewnie inni dają. Jednak ja radzę poszukać czegoś lepszego, nawet troszke starszego ale w dobrym stanie. Potem niebedzie człowiek narzekał na bezprzerwy wyskakujące drobnostki, które w gruncie rzeczy są bardzo denerwujące.
Łatwo każdą rzecz niechcąco urwać. Od klamki poprzez wspomniane przełączniki do nawiewów. Denerwujące są te drobiazgi które co chwile trzeba naprawiać lub wymieniać.
Tak jak wcześniej pisałem to żeby auto staneło na drodze i dalej niepojechało to raczej się niezdaży gdy właściciel pamięta o okresowych przeglądach eksploatacyjnych i sam czasem zagląda pod maskę.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

10,7