Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Hatchback

Janik, 17 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 2000
Daewoo Lanos Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
cóż ... z jednej strony autko którym lubię jeździć bo wspaniale czuje się drogę i całe auto. Gdyby nie kilka mankamentów (słaba moc, głośność, brak klimy i ciągłe naprawy) to nie chciałbym go sprzedawać, a tak cóż ... jak najszybciej chce go zmienić.
Generalnie jest OK, ale ... no właśnie. Niestety musiałem go uszczelnić bo chlapał olejem, co do kultury to nie mam większych zastrzeżeń, poza tym że, by samochód jako tako jechał trzeba go mocno kręcić. Od 140km/h bardzo mało dynamiczny. Ale wiem że nie został stworzony by być w tym zakresie (wg. prod. h max to niecałe 170 - ja zrobiłem prawie 200).
Oj ta skrzynia ... coś przy zakupie musiało być nie tak ... ale, wszystkiego się nie wyłapie. Po zrobieniu mech. różnicowego jest w sumie ok. Ciężko wchodzi jedynka, czasami się blokuje. Problemy ze wstecznym. Precyzja słaba.
Samochód po zmianie amorów na twardsze przestał sie przechylać niezdrowo na boki. Ma tendencje do lekkiego myszkowania, a problemy ze zbieżnością były od zawsze. Mój kolega ma to samo. Trzeba sie podobno przyzwyczaić. To co mi się podoba to reakcje na ruch kierownicy. Coś pięknego jak to auto się czuje. Ma to swoje dobre i złe strony :)
Dla mnie super, mam hatchback´a. Nie wiem co koreańce wymyślili, ale tylna szyba prawie w ogóle sie nie brudzi i to mi się bardzo podoba.
Słabo. Dorobiłem sobie podłokietnik - polecam. Fotele po dłużyszm czasie nie wygodne (po 700km). Rozmieszczenie przełączników i innych w miare rozsądne.
Nie mam klimy więc jest ciężko latem. Jeżeli chodzi o zimę wszystko jest ok. Wydmuch na szyby działa ok. Tylne maja tendencje do parowania.
Słabo. Z przodu miejsca jest dość (nie jestem drobnej postury, 110kg i prawie 190cm wzrostu). Gorzej jest z tyłu. Bagażnika nie ma ... może w sedanie jest, u mnie go brak :) chociaż w porównaniu z Corolla kolegi (3d hatchback) jest lepiej bo jest głębszy. Acha, po złożeniu siedzeń nie ma rzeczy której nie przewieziecie, ale na wakacje wyjechać w 3 osoby to jest spory problem.
Do dupy ... powyżej 120 robi się głośno. Generalnie bardzo słabo wyciszone auto. Słychać wszystko.
Słabo. Mam gaz więc jest w miare ok. Ale to małe auto potrafi wypić, oj potrafi...
Biorąc pod uwagę cenę za jaką kupiłem to auto i dzisiejszą mam dwie opinie. Wtedy - zrobiłem błąd. Dzisiaj za te pieniądze nie kupi sie nic w tej klasie i z takim wiekiem ... pytanie czy warto. Może dołożyć 5-6 tysięcy kupić starszy model Vectry albo Mazdy 626 ... pod rozwagę...
heh ... lepiej napisać co się z drobiazgów nie zjeb...ło w tym aucie. Poczynając od cięgien, antenie a na łożyskach kół kończąc. Do bani. Chce zmienić to auto bo się sypie.
Nie ma tragedii, choć miałem kilka poważnych rzeczy naprawianych: - alternator, - rozrusznik, - mechanizm różnicowy, - pompa paliwa. Generalnie mnie nigdy nie zawiódł w trasie, chociaż pewności niestety nie mam dokąd mnie zdoła to auto dowieźć.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

10,2