Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Hatchback

magryn@tenbit.pl, 21 lat temu
Silnik 1.5 i 86KM 63kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Lanos Hatchback 1.5 i 86KM 63kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Całkiem nieźle jak na rodzimą produkcję.Słyszałem,ze auta dlugo jeżdżą bezproblemowo,u mnie było tylko to nieszczęsne zawieszenie-ASO Daewoo mówimy NIE! Mało miejsca,mały kufer. Silnik mocny,można przycisnąć, niestety w mieście paliwożerny. Jestem posiadaczem tzw."zdrapki"-egzemplarza z inną powłoką antykorozyjną i po 4 latach(3 od zakupienia w salonie) nie zauważyłem zadnych ubytków lakieru.
Wymaga wkręcania na wysokie obroty-wtedy trochę za głośny.Ale moc jest!
W 100% zadowolony.Dobre prowadzenie,wchodzi jak w masło.W porównaniu z ówczesnym konkurentami (Astra Classic) bardzo krótkie skoki lewarka.
´Row,row,row your boat...´-za miękkie,spore wychyły.Także problemy z poprzecznymi nierównościami.Wspomaganie nie twardnieje wraz ze wzrostem prędkości.
Niezła.Trochę za szerokie tylne slupki, ale przecież są boczne lusterka:)
Wszystko pod ręką.Nie przeszkadza umieszczenie przycisków do szyb w tunelu środkowym.Tylko gdzie są schowki?
Słabo.Odparowanie szyby zajmuje za dużo czasu.To samo z ogrzaniem wnętrza.
No,tu kiepsko.Krótka deska rozdzielcza,przez co malo miejsca na nogi dla pasażera z przodu.Kierowca opiera o deskę prawą nogę.Z tyłu no comments.Astra większa.
Na biegu jałowym i niskich obrotach prawie nic nie słychać.Większym problemem jest zawieszenie(dziwne wycie spod silnika-może powietrze?)
Uuuh.10-12 w mieście.Trasa ok-schodzi troche ponizej sześciu.
Cena nowego do zaakceptowania,za to używanego jest rewelacyjna(niestety tylko dla kupującego:().Brać i niezastanawiać sie-za 14 tysiaków nic lepszego się nie kupi!
Wszystko stuka,lampki nie zawsze świecą,dmuchawa nie zawsze dmucha,zamek centralny czasem sie sam otwiera...Kiedyś w zawieszeniu stukał stabilizator.
Silnik nic,tylko zawieszenie(ale nie wiem czy są to poważne usterki):do wymiany przednie amortyzatory i prawa gałka ukł.kierowniczego(po 20 tyś!!!-sądze,ze było to spreparowane prze serwis)
Dziennik kosztów dla Daewoo Lanos Hatchback 1.5 i 86KM 63kW
8,7