Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Hatchback

piotrek@pigtsis.pl, 21 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Lanos Hatchback 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Auto w swojej klasie uważam za dobre. Na serwis nigdy nie narzekałem a to jest bardzo istotna sprawa.Wiele osób z góry traktuje samochody tej marki ja nie ukrywam też tak podchodziłem i moje zdanie bardzo się zmieniło auto ma kilka mankamentów ale nie ma aut bez awaryjnych chyba że kogoś stać na nowe BMW. Kupując Lanosa musimy sie zastanowić czego chcemy, to napewno nie jest auto sportowe ani terenowe dlatego nie możemy go porównywać do takich aut, w swojej klasie Lanos naprawdę jest godny polecenia.
Spodziewałem się czegoś więcej jak na silnik 16V, dla osób spokojnych pewnie wystarczy ale jak ktoś lubi troszeczkę ostrzej pojeździć (naprawdę troszeczkę) to się wydaje za powolny, silnik elastyczny ale czegoś mi brak w nim. Przy klimie dziwnie przyspiesza, dodaje gazu silnik wchodzi w obroty ale samochód przyspiesza słabo. Instalacja gazowa nieznacznie osłabiła osiągi i jeśli ktoś nie chce sobie zainstalować gazu tylko ze względu na osiągi to nie musi się tego obawiać (chyba że katuje autko i cały czas brak mu jakiegoś konia pod maską)
Wsteczny bieg często stawia opór, 5 bieg to kara dla właścicieli auta, przy wyprzedzaniu na 4 biegu szybkie wsadzenie 5 okazuje się kłopotliwe. Ogólnie skrzynia mało precyzyjna.
buju buju, dobre dla starszych panów, jak dla mnie to jest za miękki, bez zmian w zawieszeniu bardzo niepenie się zachowuje, nawet przy normalnej jeździe (nie 50KM/H)
Nigdy nie patrzę na takie rzeczy jak ktoś słabo widzi to są dwa wyjścia 1. lepsze okulary 2. wyciąć dach maksymalnie
Fotel kierowcy ma sporo regulacji ale dopasowanie ich do swoich potrzeb jest ciężkie, schowek to jakaś parodia, półka jest wyprofilowana na głowe ufoludka (gdy zasunie bez zapiętych pasów), sprawa miejsca na kubek itp. między przednimi siedzeniami ( to trzeba zobaczyć ) przy tym projekcie ktoś chyba jaja sobie robił, ja zainstalowałem sobie podłokietnik. Uchwyt pod kubki zamontowany pod radiem gdy się go wysunie przeszkadza w czasie jazdy, prawa noga kierowcy zawadza. Kieszenie w drzwiach są strasznie wąskie. Ogólnie mapę samochodową najlepiej trzymać w bagażniku, żeby się nie pogniotłą.
Mam klimatyzacje :) , trochę głośno pracuje nawiew na czwórce, ale w tej klasie aut nie słyszałem o cichym.
Z przodu jako kierowca jestem bardzo zadowolony, z tylu nigdy nie siedzialem ale inni nie narzekali.
To że silnik pracuje głośno przy wysokich obrotach i powyżej 130km/h to kwestia małego silnika 1,6 i klasa auta w końcu to nie mercedes, ale odgłosy z wszystkich innych stron to dopiero dyskoteka.
Nie zwracam uwagi na takie rzeczy jak zużycie paliwa, w dodatku mam instalacje gazową, za przeglądy nigdy nie płaciłem, wiele elementów wymieniłem po zakupie a usterki jakie miałem naprawiane były w ramach gwarancji za darmo
Nowy Lanos taki jakiego posiadam w salonie kosztuje bardzo dużo. Jednak biorąc pod uwagę ceny innych aut tej klasy cena jest ok. Lanos 2-letni to cena jak z bajki.
W ramach gwarancji serwis poprawiał mi skrzypanie drzwi, najpierw jednych potem drugich następnie trzecich, luzy w zawieszeniu, stukania kół, łożyska (ogólnie słabe zawieszenie) przepalona żarówka w przednim reflektorze to chyba normalka w lanosach, czasami zacina się sumaryczny licznik kilometrów ale z tego powodu nie narzekam :)
Wiele elementów wymieniłem po zakupie auta ( felgi, gumy, amortyzatory, wszystkie filtry, tłumiki, katalizator i kilka innych pierdołek ) może dlatego nie mam problemów z tymi elementami, podobno te części padają.

Usterki Daewoo Lanos

Daewoo Lanos – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu