Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

Grzegorz, 18 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Daewoo Lanos Sedan 1.4 i 75KM 55kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony. W codziennej eksploatacji auto jest bezproblemowe. A jego braki uzupełnia wysoka (jak na razie) niezawodność
Silnik za słaby jak na ten samochód, do jazdy po mieście w 1-2 osoby może być, ale przy większym obciążeniu (4-5 osób) dynamika siada strasznie (tak do poziomu fiata 126p). Na plus można powiedzieć o niskim zużyciu paliwa - mi średnio spalał ok. 6,5 l BENZYNY oraz ok. 8,5 l LPG (w cyklu mieszanym), w trasie jeszcze mniej
TRAGEDIA, biegi haczą, wręcz "słychać" jak zazębiają się poszczególne koła zębate w skrzyni - szczególnie problem przy włączaniu 1 i 2 biegu. W zimie jeszcze gorzej (boję się urwać lewarek przy włączaniu jedynki, gdy auto się jeszcze toczy)
Zawieszenie w miarę komfortowe. Brakuje mi wspomagania kierownicy
Do przodu OK, do tyłu gorzej. W wersji sedan , przy cofaniu, trzeba pamiętać o "wystającym" bagażniku
Raczej wszystko na swoim miejscu. Brak bajerów, a więc obsługa dziecinnie łatwa.
Następne auto tylko z klimą !. W lecie gorąco, w zimie wolno się nagrzewa, szyby parują. Co prawda po dłuższej jeździe wentylacja już "wyrabia", ale mogłaby to robić zdecydowanie szybciej.
W sumie auto jest w miarę przestronne. Z tyłu może troszkę gorzej. Ale ogólnie OK.
Wyciszenie silnika jest na -5, ale denerwujące są "drgające" szyby, ktróre trzeba co jakiś czas "podciągać" korbką bo opadają
Przy benzynie spalał mi średnio 6,5 l/100 km. W trasie nawet 5,5 l/100. Od kilku lat mam LPG i zyżycie waha się w ok. 8,5-9 l/100 km. Serwisowanie jest tanie.
Przez 5 lat jedynie wymieniono (na gwrancji) przekaźnik świateł (był już uszkodzony w momencie opuszczania salonu). Oprócz wymiany żarówek żadnych innych problemów
Przez 5 lat eksploatacji - brak jakiejkolwiek poważniejszej usterki

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]