Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

15 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Samochód na PLUS. Jeżeli oczekujesz luksusowej jazdy z niezłym wykończeniem i ergonomią to .. się zawiedziesz. Jeżeli oczekujesz długiej bezawaryjnej i ekonomicznej jazdy (w przypadku LPG) to będziesz zadowolony(a).
Duże zaskoczenie na plus. Robię około 30kkm rocznie bez żadnego problemu w całym okresie eksploatacji. Prawdą jest że silnik jest głośny ale elastyczny i dostatecznie dynamiczny. Na rajdy nim nie pojedziesz ale zawalidrogą też nie będziesz. Pije sporo 9xPb ale zaskakująco dobrze reaguje na LPG. Dużym plusem Lanosa jest kolektor ssący (nie plastyk), pozwala ze spokojem na montowanie instalacji LPG II generacji. Podsumowując : Mało awaryjny, elastyczny, dostatecznie dynamiczny ale głośny. Dobrze reaguje na LPG.
Brak zastrzeżeń. Chodzi ładnie, lekko, płynnie. Potrafi zahaczyć podczas wrzucania wstecznego, Poza tym sworzeń 2 biegu potrafi się poluzować, wtedy konieczny zewnętrzny automat. Aktualnie mam 153kkm bez zewnętrznego automatu. Podsumowując: Wszystko w normie. Brak zastrzeżeń do działania i eksploatacji.
W normie. Oryginalne amortyzatory są miękkie i nawet komfortowe. Ja zamontowałem twardsze przez co mniej buja na zakrętach. Materiały które wymagają regularnej wymiany te samo co we wszystkich samochodach ale na polskie warunki zawieszenie jest odpowiednie. Podsumowując : Wszystko w normie, brak przykrych niespodzianek. Nadaje się na polskie drogi.
Przód : OK. Tył : Trzeba się obyć. Podsumowując : Ale jak w większości aut. Jeżdżąc napierasz obycia. Wszystko w normie.
Materiały : Twarde plastyki, Słabe materiały na siedzieniach. W normalnej eksploatacji, brudzą się, wycierają. Po 100kkm nie wyglądają ładnie. Przeszkadzały mi te dziury w przełącznikach koło kierownicy :/ Rozmieszczenie : Wszystko w normie. Warto podkreślić że pomimo słabych materiałów nic nie trzeszczy i nie stuka. Spasowanie na PLUS. Podsumowując : Ergonomia nie jest mocną stron mocną stroną Lanosa. Kwestia przyzwyczajenia.
Rozgrzewa się powoli. Trzeba przejechać około 4km zanim w aucie zrobi się cieplej po tym jak stał przez 8 godzin w temp około 0 st.C. Tendencja do parowania szyb. Podsumowując : Powoli się rozgrzewa. Nawiew nie wyrabia.
Odpowiedz podstawowa brzmi : Zależy od... 1) Mam 195cm wzrostu. Na krótkich trasach nie wycieram włosów w podsufitkę :) ale w trasie (30kkm rocznie praca-dom nie zrobię) jest gorzej :(. Niestety siedzenia na mój wzrost są marne więc jak chcę usiąść w miarę wygodnie to wycieram sobie łysine. Dodatkowo środkowe lusterko skutecznie utrudnia mi widoczność w prawo w pewnym zakresie. Gdyby była ocena siedzeń samochodowych w zależności od wzrostu Lanos dostałby \\\"2\\\" dla 195cm :). 2) Zona na 165. I to jest bardzo dobrze. Nawet nie potrzebuje do końca odsuwać siedzenia. Dla niej jest sporo miejsca. Gdyby była ocena siedzeń samochodowych w zależności od wzrostu Lanos dostałby \\\"5\\\" dla 165cm :). Z tyłu w normie. 2 osoby spokojnie daje rade. 3 osoby już mają spory dyskomport na dłuższych trasach. Podsumowanie : Kierowca - zależy od wzrostu. Pasażer w normie. Ostatecznie lanos to nie 4,5m limuzyna.
Mogłoby być lepiej. Słychać silnik. Na początku żona miejscami myślała że zaraz wyskoczy spod pokrywy i wyląduje na kolanach :) ale a czasem jak się przyzwyczaiła obawy minęły. Czasem ciężko jest posłuchać radia czy porozmawiać w spokoju. Wtedy wrzucamy piętkę zwalniamy do 90-100km/h i problem mija. Podsumowanie : na 5 biegu 90-110km/h znośnie na 5 biegu powyżej 110km/h głośno
Benzyna : Sporo pali LPG : Pali jak przy 9xPb + 10-20%. Poniżej podaję spalanie dla LPG.
To będzie jedyna piątka :) Jak przeczytasz opinie do poszczególnych kategorii to zrozumiesz :).
Duży plus. Tanie części powszechnie dostępne. Normalna eksploatacja. Bez przykrych niespodzianek ani promocji w postaci niezwykle długiej eksploatacji jednej z części.
Brak przykrych niespodzianek. Lanos był od samiego poczatku serwisowany w ASO.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

8,9