Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

zoltar7, 14 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 2001
Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Ciężko mi porównać bo do tej pory nie miałem do czynienia z wieloma samochodami ale uważam, że to dość dobry, duży i przy instalacji LPG naprawdę oszczędny samochód i przy tym dobrze wyposażony. Jak na swój wiek i wyposażenie to cena jest naprawdę atrakcyjna. Ogólnie jestem zadowolony. Do tej pory nie miałem z nim kłopotów. Wymieniłem tylko po zakupie podstawowe rzeczy jak rozrząd, klocki, przewody WN, świece leję gaz (nawet nie wiem ile zużywa Pb...) i o nic się nie martwię. Jedyną rzeczą do jakiej można się przyczepić to moim zdaniem miękkie blachy (zaletą jest to, że są ocynkowane) na których robią się niewielkie wgniecenia i (w moim przypadku) rysujący się od odskakujących spod kół kamyków lakier (daje się to jednak usunąć za pomocą pasty polerskiej). Jak mi si wydaje stosunkowo słabe hamulce.
Zimą ciężej wbić 2 bieg, poza tym skrzynia chodzi lekko.
Prowadzi się dobrze; miękkie zawieszenie przez niektórych nazywane \'kanapowym\' :)
Bez zarzutów
Nagrzewa się szybko ale także szybko się wychładza w środku np. podczas zimy, moim zdaniem słaba izolacja cieplna - podczas deszczu słychać jak krople biją o blachę nad głową...
Kierowca i pasażer z przodu mają wystarczająco dużo miejsca (żona narzeka na fotele, podobno dość niewygodne...), z tyłu nie najgorzej.
Stosunkowo cicho w środku (u mnie) do prędkości 120 km/h potem zaczyna się robić głośniej razem ze wzrostem prędkości ale radia generalnie da się słuchać.
na LPG: miasto (odcinki do 5-6 km)-12,5l; na trasie 9l przy prędkości od 100km/h w górę - na Pb nie wiem nawet ile pali.
Po 8 latach przestał grać magnetofon (radio nadal działa) i głośniki z tyłu pojazdu (awaria jednoczesna, dlatego wykluczam uszkodzenie głośników a winą obarczam radiomagnetofon). Wolniej otwiera mi się szyba po stronie pasażera - sterowana elektrycznie. Za pomocą dźwigni pod fotelem kierowcy nie daje się otworzyć bagażnika (kwestia regulacji jak sądzę)
Użytkuję od niedawna (niecały rok) i nigdy mnie nie zawiódł.Od nowości zmieniany był skraplacz od klimatyzacji (podobno wystarcza średnio na 5 lat użytkowania).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

10,9