Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

Silnik 1.5 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Inne : NIC mnie w nim nie zaskoczyło, nigdy więcej DAEWOO
Podsumowując, auto to nadaje się dla młodzieży która dopiero zdała egzamin na prawo jazdy lub dla kobiet jeżdżących do pracy. Nigdy więcej nie kupię tego auta, słabiutkie wyposarzenie, zero mocy, wielkie spalanie jak na samochód tej klasy, blacha niby ocynk a nadkola już kwitną, liche wykończenie, plastiki skrzeczą, jednym słowem WIELKI SZAJS!!!
Silnik pracuje głośno, powyżej 3000 obr. nie słychać nawet radia, TRAGEDIA. Zero mocy, przy wyprzedzaniu trzeba się poważnie zastanowić czy się zdąży.
Skrzynia biegów; pozostawia wiele do życzenia, mimo że auto ma 100km pod maską skrzynia nie daje możliwości osiągnąć dobrą prędkość.
Widoczność, ujdzie w tłumie, choć widoczność w lusterkach jest ograniczona. Mając ten samochód w wersji sedan trzeba zdać się na własne doświadczenie przy cofaniu.
Jeśli chodzi o ogrzewanie to przynajmniej w moim samochodzie tragrdia, w zime nim się zagrzeje i zaczną ,,puszczać\" szyby muszę przejechać ok 2km natomiast latem nawiew nadaje się do wyrzucenia.
Co do przestrzeni dla kierowcy, ten samochód ma u mnie minimalny +. Nie jest to co prawda limuzyna ale miejsca jest dosyć przy maksymalnym wysunięciu siedzenia, ale wiąże się to z ograniczoną przestrzenią dla pasażerów z tyłu.
Lanos to auto w którym trudno się zdrzemnąć siedząc jako pasażer. Jest głośno a producenci słabo się postarali by auto było dobrze wyciszone.
Jeśli chodzi o spalanie to koszmar, mam instalację gazową, w zimę auto nie schodzi z 12-13l/100km natomiast latem ok. 9. Do tego dochodzi jeszcze benzyna...
Mankamentem tego auto jest alarm. Przestarzała koncepcja powoduje poważne usterki wiązące się z silnikiem i otwieraniem drzwi. Miałem sytuację gdy musiałem wchodzić przez szybę gdyż wszystkie drzwi się zablokowały a innym razem silnik gasł i nie można było go odpalić, przez alarm właśnie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

11,0