Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

Silnik 1.5 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawdę dobry. Poza tym, nie ma znaczenia czy jeżdżę w zimie czy w upale - nawet przy długich postojach wskaźnik temperatury jest stabilny, wentylator chłodzenia nigdy nie startuje.
Układ elektryczny : Brak kontaktu przekaźnika oświetlenia. Usterka aparatu zapłonowego - na szczęście na gwarancji.
Karoseria : Słaby lakier.
Do pracy silnika nie mam zastrzeżeń. Nie rzuca na kolana, ale do normalnej, standardowej jazdy wystarcza.
Przycinała od początku przy przejściu z 1 na 2-kę. Serwis nie widział problemu, a ja już się przyzwyczaiłem, wyczułem i teraz nie ma problemu, niemniej nie tak powinno być.
W zasadzie nic się nie dzieje, mimo upływu lat. Wymieniałem jedynie drobiazgi.
Fatalne lusterka wsteczne, a po wymianie w autoryzowanym serwisie na niby \"oryginalne\" jeszcze gorzej.
Fotele nie należą do zbyt wygodnych. Przy dłuższej trasie, kręgosłup przypomina o swoim istnieniu, niemniej jednak welurowa tapicerka nie nosi śladów zużycia, stąd nie jest najgorzej. Reszta do zaakceptowania.
Ja dość mocno paruję i w zimie mam problem z parowaniem szyb po stronie, po której siedzę. Samochód rozgrzewa się bardzo wolno, co jest uciążliwe przy krótszych przejazdach.
Akceptowalna. Z tyłu mogłoby być kilka centymetrów więcej miejsca.
Słabsze wyciszenie daje znać na autostradzie. W cyklu miejskim poziom do zaakceptowania.
Ze zużyciem jest bardzo różnie, od 6-10 litrów. Z przeglądów w ASO zrezygnowałem zaraz po gwarancji - panowie z zamierzchłej epoki nie robili nic. Od tego czasu pilnuję wszystkiego sam i uważam, że tak należy robić. Koszt serwisu nie należy do wysokich, koszt części również.
Bez zanczenia.
Na gwrancji tylko raz nie odpaliłem. Zakończyło się holowaniem (zapłon).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

7,9