Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : pomimo przejechanych ok.130000 km chodzi jak zegarek
Karoseria : drobne ubytki lakieru
Układ elektryczny : konieczność częściowej wymiany instalacji elektrycznej - skruszała izilacja
To mój trzeci samochód. W porównaniu do 126p i Łady 2106 to pod względem niezawodności oraz ekonomiczności - super, lux. Będę tak długo jeździł jak tylko się to będzie opłacalne.
Jak na moje wymagania i cenę to ok.
j.w.
Niestety tu wyjątkowo źle.
Jeśli nie \"zmusza się\" samochodu do szalonej jazdy to moim zdaniem całkiem dobrze. regularnie wymieniem olej, płyny, klocki itp. Nie czekam gdy posypie się łożysko tylko raz do roku sprawdzam. Wymieniłem tylko prawy przód. Niestety skorodowały przewody hamulcowe - wymieniłem. Częściowo wymieniłem instalację elektryczną, ponieważ skruszała izolacja była przyczyną małego zwarcia.
Uważam, że dobra. Tylko na zimę zakładam osłonę na wloty powietrza. Efekt: szybciej nagrzewa się silnik i tym samym zmniejsza się zużycie paliwa i ciepło w kabinie.
Widziały gały co brały, a raczej portfel określił możliwości.
Jak na cenę samochodu to trudno narzekać.
Zależy od sposobu jazdy. Trasa do 100/h 6,6 lpg, przy 130/h powyżej 12 lpg. Benzyna o jakiej 0,7 mniej. Miasto w granicach 10-11. Bez wariackich zrywów i szalonego pośpiechu żeby przeskoczyć następne skrzyżowanie. Często jestem ponaglany przez innych żebym przyśpieszył (światła mrugające lub klakson. Wiem że to może kogoś irytować, jednak po tygodniowej \"szybkiej\" jeździe srednie spalanie w mieście skoczyło do 15/100. Taniej tzn. spokojniej
Gdyby wszystkie samochody były tak bezawaryjne, to z całą pewnością warsztaty samochodowe musiały by zmienić swoją działalność na inną.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

10,1