Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Blacha ocynkowana mało podatna na korozję
Inne : Dynamika, dzięki 16V całkiem przyjemnie się jeździ tylko trzeba pamiętać aby od czasu do czasu wkręcić go na ponad 4400 obrotów (nawet w książce podają)
Silnik : Po 13 latach częsta wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów, pomogła wymiana pokrywy zaworów (pokrywa plastikowa chyba się odkształciła i przez to puszczała na uszczelce olej)
Autko bardzo przyjemne w jeździe i kosztach eksploatacji. Mam go 13 lat.
Dynamiczny i mało awaryjny. Przez cały czas eksploatacji wymieniona była raz uszczelka pod głowicą (obecnie chyba też jest uszkodzona bo płyn jest jak kakao, ale dalej jeździ) i wymieniona była cewka bo nie chodził jeden cylinder i uszczelka pod pokrywą zaworów kilka razy wymieniana, aż w końcu wymieniłem całą pokrywę i po problemie, a wszystkie te części bardzo tanie
Żadnych problemów.
Lepiej zainwestować w naprawdę dobre części to nie będzie problemów z zawieszeniem, tanie części koreańskie się nie sprawdzają co trochę trzeba wymieniać, lepiej kupić np. niemieckie i po problemie
Żałuję, że nie założyłem z tyłu nadkoli to by teraz nie wychodziła rdza, ale i tak blacha się ładnie trzyma na te 19 lat
Ogrzewanie ok. ale zmorą są parujące szyby.
Wystarczająca, nikt nie narzekał.
Jak kupiłem to nie mogłem się przyzwyczaić do dzwoniących blach np. przy zamykaniu drzwi czy padającym deszczu. Wcześniej miałem 125p i tam nie było tego problemu. Poradziłem sobie wyklejając (po zdjęciu tapicerki) sufit i drzwi niedużymi kawałkami maty bitumicznej
Auto mało awaryjne, a części śmiesznie tanie
Wymiana pompy paliwa, czasami grymaszący imobilizer, uszczelka pod plastikową pokrywą zaworów
Uszczelka pod głowicą

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 100KM 74kW [l/100km]