Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

Rok produkcji 1997
Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 86KM 63kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny
Do pewnego momentu powiedziałbym nawet, że byłem zadowolony, ale jak się zaczął sypać to już po całości.
Silnik niby niezawodny - tak wyraz niby jest to jak najbardziej na miejscu. Dwa razy robiona uszczelka i wymieniana głowica bo pękła :/ przy zjeżdżaniu z autostrady siwy dym - płyn chłodniczy dostał się do silnika...
Tu akurat ciężko mieć większe uwagi. Działała sprawnie i nic mi się tam nigdy nie popsuło.
Kilkukrotnie coś sam grzebałem plus standardowe wymiany części eksploatacyjnych. Ogólnie bardzo ok.
Na widoczność nie ma co narzekać - może trochę w tylnej szybie. Ale ogólnie było dobrze.
Fotele to dramat - plecy bolą po pierwszych 200 metrach :D no może przesadzam ale naprawdę to jedna z największych wad tego samochodu.
Zimą nim się nagrzeje to chwilę czasu potrzeba, zimą nie miałem klimy więc było naprawdę nie przyjemnie, szczególnie w długich trasach.
Miejsca było dość. Na miejscu pasażera z przodu po rozłożeniu siedzenia można nawet było się spokojnie przespać. Podróż dla 4 osób powiedziałbym, że komfortowa, dla 5 już nie.
Tu raczej jego brak - dzięki czemu słychać co się psuje w silniku :D
Tu chyba najwyższa ocena - za naprawdę małe pieniądze można kupić części zamienne. W gazie naprawdę ta opcja to jedna z największych zalet tego autka.
Słabo za tanio - daje mi to średnio.
3 wymiany pompy paliwa, raz usterka ze stacyjką, centralny i na pewno teraz o czymś zapomniałem. Ogólnie słabo ciągle coś się pojawia a jak pojawi się pierwszy raz to oczekuj najgorszego.
To na pewno najsłabszy punkt tego auta - przynajmniej mojego - silnik jak już pisałem 3 naprawy uszczelki, w tym raz wymiana głowicy za to wszystko miałbym kolejnego lanosa.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 86KM 63kW [l/100km]

12,0