Ocena kierowcy - Daewoo Lanos Sedan

Tom, 19 lat temu
Silnik 1.5 i 86KM 63kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 86KM 63kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Jestem mile rozczarowany - kupiłem używanego z przebiegiem na trasach 130 000 ale zadbanego , bez gazu z wpisami do książki serwisowej do 78000 i naprawde autko mnie zaskoczyło za te pieniądze nic lepszego by nie kupił , części w każdym motoryzacyjnym praktycznie od ręki dużo części od opla , oczywiście nie pozbawione wad ale polecam...
Prosta konstrukcja, troche za głośny(za słabe wyciszenie komory silnika) i trochę mało oszczędny ale bezawaryjny!!!
Dobrze zestopniowane biegi na miasto, przy raptownym ruszaniu zapiszczy i na 2 - gim biegu , czasem haczy wsteczny (na dwa razy), na trasie na V powyżej 140 to już niestety katowanie silnika.
Bez ekstrawagancji ale dobrze znosi nasze dziury - lepiej jednak jeżdzić na oponach z wysokim "bieżnikiem". Na zakrętach bez niespodzianek - delikatnie podsterowny.
Jaśli chodzi o widoczność z kabiny w świetle dziennym OK (czasem łapie się na niezauważeniu samochodów w martwej strefie). W NOCY DO D...Y ludzie w maluchu miałem lepsze leflektory!!!!! Nie pomaga regulacja świateł , żarówki o podwyższonej wydajności. Długie świecą na boki a pośrodku czarna plama!!!!
Wszystko na swoim miejscu. Jednak brakuje kilku schowków , nie wspomne o haczykach na kurtki. No i super wyposażenie w wersji podstawowej - zapalniczka!!! Zajebiście.
Dmuchawa wyje - efektu ni ma - czas nagrzewania się wnętrza to min. 7-km przy zasłoniętej chłodnicy - bardzo słabo. Brak szyb atermicznych - w lecie niezły piecyk, wnętrze nagrzewa się również przez tunel pośrodku samochodu ( rura tłumika ). Generalnie w zimie zimno , w lecie ukrop!!!!
Jak na tak mały samochód to wnętrze jest b. przestronne - porównując do tej samej klasy samochodów tj. SIENA miejsca więcej!!!
Do 90 dobrze , do 120 przeciętnie (szum opon), powyżej wycie silnika!!!!
W mieście 10l (mogłoby być mniej!!) Trasa 70-90 km/h 7,5-8l Trasa 90-120 km/h 8,5l Trasa >120km/h 9-10l Bardzo lubi spokojną jazdę 80-100 , dość "krótka" piątka pozwala pozwala na przejazd przez wioski bez redukcji.
SUPER!!! Oczywiście trzeba trafić w dobry egzemplarz.
No tłumik ale to chyba norma - wymiana co dwa-trzy lata, a ten SOUND bez ostatniego tłumika WRC!!!
Bez awarii.... odpukać

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 86KM 63kW [l/100km]